Jak wypada Asus Transformer Prime w starciu z iPadem 2 w benchmarkach? - Tabletowo.pl

Jak wypada Asus Transformer Prime w starciu z iPadem 2 w benchmarkach?

Temat Asusa Eee Pad Transformer Prime powraca do nas jak bumerang. Odkąd trafił w ręce zagranicznych redakcji, ciągle pojawiają się kolejne, bardzo interesujące wieści na jego temat. Tym razem redaktorzy Slashgear postanowili sprawdzić, jak wygląda porównanie Asusa Transformer Prime z Apple iPadem 2 w benchmarkach.

Asus Transformer Prime jest pierwszym tabletem pracującym w oparciu o Tegrę 3, która oferuje cztery rdzenie z piątym „towarzyszącym” oraz 12-rdzeniowy procesor graficzny. Na papierze specyfikacja wygląda zdumiewająco – jak jest w testach? Porównano osiągi tego modelu z poprzednią generacją – Asusem Eee Pad Transformer (Tegra 2, 8-rdzeniowy procesor graficzny) oraz Apple iPadem 2 (dwa rdzenie Apple A5, grafika PowerVR SGX 543MP2).

Pierwsze dwa benchmarki, SunSpider i BrowserMark, sprawdzają przeglądarki internetowe. W obu przypadkach najlepiej wypadł najnowszy Asus Transformer Prime, za nim iPad 2, a na końcu pierwsza generacji hybrydy Asusa. Najbardziej interesujące nas wyniki pochodzą z GLBenchmark 2.1. Wynika z nich, że… pod względem grafiki układ A5 jest wydajniejszy niż Tegra 3, a powinno być przecież odwrotnie.

Co jest temu winne? Trudno uwierzyć, żeby Tegra 3 słabiej wypadała od Apple A5, ale – jak słusznie zauważacie w komentarzach – może to być wina optymalizacji systemów na obu urządzeniach. Za to Nvidia broni się jak tylko może – już jakiś czas temu stwierdziła, że wyniki najnowszej, czterordzeniowej Tegry 3 w benchmarkach można między bajki włożyć. Według przedstawicieli firmy, benchmarki zostały stworzone do słabszych urządzeń i nie są w stanie oddać faktycznych możliwości tej jednostki.

Tabletowo.pl Jak wypada Asus Transformer Prime w starciu z iPadem 2 w benchmarkach? Apple Ciekawostki Nowości   Tabletowo.pl Jak wypada Asus Transformer Prime w starciu z iPadem 2 w benchmarkach? Apple Ciekawostki Nowości

Im niższy wynik, tym lepiej /fot. Slashgear

Tabletowo.pl Jak wypada Asus Transformer Prime w starciu z iPadem 2 w benchmarkach? Apple Ciekawostki Nowości

Im wyższy wynik, tym lepiej /fot. Slashgear

Tabletowo.pl Jak wypada Asus Transformer Prime w starciu z iPadem 2 w benchmarkach? Apple Ciekawostki Nowości

Im wyższy wynik, tym lepiej /fot. Slashgear

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona