WhatsApp - reakcje

Oto, jak stworzyć sobie własną naklejkę w WhatsAppie

WhatsApp zaktualizował swoją aplikację w wersji na przeglądarki o niestandardowy edytor naklejek. To nowy sposób na rozbawianie naszych rozmówców!

Stwórz sobie własną naklejkę w WhatsApp

Dzięki nowej aktualizacji WhatsAppa, używający aplikacji w wersji na przeglądarki (WhatsApp Web) mogą tworzyć własne naklejki, by potem używać ich w rozmowach. Kreator naklejek korzysta z grafik dostępnych na naszym komputerze, więc warto odkurzyć stare foldery z memami!

Jak zabrać się do tworzenia własnej naklejki w WhatsApp? Otwieramy WhatsApp przez przeglądarkę internetową (na przykład korzystając z tego linku). W konwersacji klikamy na ikonę spinacza, tuż obok ikony emoji. W rozwijanym menu powinna się nam pojawić nowa opcja edytora naklejek, między ikoną zdjęć a aparatem. Zaznaczyłem ją na powyższym zdjęciu.

Po kliknięciu w ikonę, otworzy nam się okno wyboru grafiki, z której chcemy utworzyć naklejkę. Po wyszukaniu odpowiedniego zdjęcia do edycji, zaznaczamy je i korzystamy z polecenia „Otwórz”.

Następnie możemy nadać swojej naklejce indywidualnego charakteru. Do naszej dyspozycji oddane są narzędzia przycinania, edycji, dodawania tekstu i rysowania. W tym momencie mamy sporą dowolność. Po dokonaniu ewentualnych zmian, możemy wysłać naklejkę. Nowa grafika pojawi się automatycznie w konwersacji. Po wysłaniu możemy ją dodać do ulubionych – jeśli chcemy wykorzystać ją później.

Opcja tworzenia naklejek dostępna jest na razie jedynie z poziomu WhatsAppa w wersji przeglądarkowej. Być może deweloperzy dodadzą ją wkrótce do tworzonej właśnie, nowej wersji WhatsAppa dla desktopów, przeznaczonej na systemy Windows i macOS.

Aplikacja w wersji beta pełna jest funkcji, które być może pojawią się wkrótce w WhatsAppie. Możemy spodziewać się wydłużenia limitu czasu na usunięcie wiadomości oraz regulacji prędkości odtwarzania otrzymanych wiadomości głosowych.