smartphone OnePlus 8 Pro
OnePlus 8 Pro (fot. @OnLeaks @91Mobiles)

OnePlus pokazuje, jak działa wyświetlacz 120 Hz w OnePlus 8 Pro

Własnoręczne publikowanie przez szefów firm technologicznych pewnych informacji o smartfonach, których premiery nieuchronnie się zbliżają, jest opłacalne. Mając duże zasięgi w sieciach społecznościowych nie muszą płacić za działania reklamowe, a zainteresowani tematyką i tak będą poinformowani o najnowszych nowinkach. Tak zrobił Pete Lau, szef OnePlusa.

Reklama

Następny flagowy smartfon OnePlusa będzie wyposażony w ekran OLED QHD+ z częstotliwością odświeżania 120 Hz. W celu zwiększenia użyteczności tej technologii dla przyszłych użytkowników urządzenia, firma postarała się nie tylko o zakupienie odpowiednich paneli do produkcji, ale także ich zaplecze programowe. Na przykład Pete Lau potwierdził, że OnePlus 8 Pro wprowadzi kompensację ruchu (MEMC).

MEMC – na czym to polega?

Załóżmy, że użytkownik będzie chciał obejrzeć na ekranie smartfona film, który został nagrany w 30 kl/s. Wtedy niestandardowy układ MEMC w OnePlusie 8 Pro będzie w stanie tworzyć dodatkowe klatki w celu symulacji materiału powstałego w większej liczbie klatek na sekundę. To cecha znana już z telewizorów z wyższej półki, która pozwala na wzmocnienie wrażeń u widza.

Reklama

Ekran 120 Hz kontra 60 Hz

Pete Lau udostępnił oprócz tego tweeta z filmem porównującym działanie wyświetlacza odświeżającego obraz w 60 Hz z ekranem 120 Hz. Oczywiście, żeby różnica mogła być widoczna na filmie, zwolniono go o 25%. Rezultat rzeczywiście jest interesujący.

Oczekuje się, że OnePlus 8 Pro zostanie wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon 865, 12 GB RAM i ruszy na najnowszej wersji Androida z nakładką Oxygen OS.

Jak widać, OnePlus na najbliższej premierze, której data niej jest nam jeszcze znana, będzie skupiał się chyba przede wszystkim na wyjątkowym ekranie OnePlus 8 Pro oraz szybkości działania smartfona. Inni producenci zapewne będą bardziej podkreślać możliwości fotograficzne ich urządzeń. Pod tym względem topowy model firmy może odrobinę odstawać, bo jak na razie największą nowinką związaną z aparatami w nowym flagowcu jest to, że będą one się chować za specjalnym szkłem, sprawiając wrażenie, jakby znikały.

CEO OnePlusa: niewidoczny aparat pojawi się w urządzeniach produkcyjnych

źródło: @PeteLau przez GSMarena