Jack Dorsey

Jack Dorsey rezygnuje z funkcji prezesa Twittera. Zajmie się kryptowalutami

Jack Dorsey, dyrektor generalny jednego z najważniejszych serwisów społecznościowych na świecie, zwalnia fotel prezesa. Jego miejsce zajął Parag Agrawal.

Jack Dorsey nie jest już CEO Twittera

Jack Dorsey jest jednym ze współzałożycieli Twittera. Tę platformę społecznościową wymienia się często obok Facebooka jednego z najważniejszych serwisów współczesnego świata. Platforma mikroblogowa stała się niezwykle popularnym narzędziem w rękach polityków, dziennikarzy, artystów czy fanów BTS.

Twitter to wciąż jeden z najważniejszych serwisów społecznościowych na świecie

Dorsey powiadomił o ustąpieniu z fotela prezesa ze skutkiem natychmiastowym. W jego miejsce, nowym CEO został Parag Agrawal, dotychczasowy dyrektor techniczny platformy. Dorsey pozostanie członkiem zarządu firmy do czasu wygaśnięcia swojej kadencji w przyszłym roku. Następnie kompletnie opuści firmę.

Dlaczego Dorsey zrezygnował z funkcji prezesa?

Wiadomość o rezygnacji Dorseya z pozycji szefa Twittera nie zaskoczyła zbyt mocno osób, które od dłuższego czasu przyglądała się karierze współzałożyciela ćwierkającej platformy społecznościowej. Od dłuższego czasu bardziej przejmował się on swoim innym projektem – firmą Square. Niektórzy inwestorzy stawiali sprawę jasno: albo Jack wybierze, jakiej spółce poświęci się w całości, albo odetną Twittera od środków. Do dziś Dorsey pełnił funkcję prezesa w obu firmach jednocześnie.

Nowy CEO Twittera, Parag Agrawal, jest związany z firmą od ponad dekady. Od 2017 roku pełnił funkcje dyrektora technicznego. Na następcę Dorsey’a został wybrany przez zarząd jednogłośnie.

Jak swoją rezygnację komentuje sam Dorsey? W obszernej notce do pracowników przekazał między innymi:

Zdecydowałem się opuścić Twittera, ponieważ wierzę, że firma jest gotowa odsunąć się od swoich założycieli. Bardzo ufam Paragowi jako nowemu CEO Twittera. W ciągu ostatnich 10 lat jego działania przyniosły platformie niezbędną transformację. Jestem bardzo wdzięczny za to, że w taki sposób wykorzystał swoje umiejętności, ale także za jego czas i serce, które wkładał w pracę. Nadszedł czas, by to on został liderem.

Jack Dorsey będzie w stanie skupić swoją uwagę na rozwijaniu swojej firmy Square. Zamierza poświęcić więcej czasu kryptowalutom, takim jak bitcoin oraz usługom z nimi związanym. Ponieważ w ostatnim roku rynek elektronicznych pieniędzy odnotował znaczący wzrost, znajduje się obecnie w centrum zainteresowania Dorsey’a.