iUrządzenia mają problem z WiFi po aktualizacji do iOS 6. Winna strona Apple, nie system? - Tabletowo.pl

iUrządzenia mają problem z WiFi po aktualizacji do iOS 6. Winna strona Apple, nie system?

Tabletowo.pl iUrządzenia mają problem z WiFi po aktualizacji do iOS 6. Winna strona Apple, nie system? Apple Nowości

Każdej premierze kolejnej wersji mobilnego systemu operacyjnego Apple, iOS, towarzyszy jakaś nieciekawa niespodzianka. Aby tradycji stało się zadość, także i tym razem musiało się coś wydarzyć… Część posiadaczy smartfonów iPhone 3GS, 4 i 4S, iPada 2 i nowego iPada oraz iPoda czwartej generacji, którzy zaktualizowali swoje iUrządzenia do iOS 6, zgłasza problemy z działaniem WiFi.

Zaraz po przeprowadzeniu procesu aktualizacji systemu, który (przynajmniej w moim przypadku) przeszedł dość sprawnie, część użytkowników sprzętu z logo nadgryzionego jabłka zanotowało problemy z podłączeniem do sieci bezprzewodowej. Żale na ten temat można było znaleźć nie tylko na oficjalnym forum Apple, ale również w serwisach mikroblogowych i społecznościowych. Każda próba otworzenia stron internetowych kończyła się niepowodzeniem (komunikat: „strona nie została znaleziona”). Osobiście nie odnotowałam takiego problemu.

Część osób, których dotknął wspomniany problem, już sobie z nim poradziła. W sieci można znaleźć mnóstwo informacji na ten temat: w niektórych przypadkach wystarczyło wyłączyć i włączyć WiFi, usunąć dane dostępowe do iCloud, zmienić inne ustawienia w systemie lub wyłączyć i włączyć urządzenie.

Na różnych forach pojawiło się sporo wypowiedzi na temat problemów z WiFi, które nieco naprowadzają na winowajcę całej sprawy, o czym niżej:

I try to connect my iphone and my wifes iphone to our wifi and after it connects. It opens Safari and loads Apple.com with Log In in the header?

~dibratt z forum MacRumors

I can see my home network, I select it, it connects for a split second and then an apple website „Log In” page appears with a message „Hmm, the page you’re looking for can’t be found.”

~twimom227 z forum Apple

There is for some iphone and ipad users like me a wifi problem in ios 6, the problem is after updating to ios 6 when you try to connect to a wifi network it will seconds later, load up a page on the apple page that is invalid (a login page)

~bcbcbroderick z forum AppleInsider

I właśnie dzięki temu pojawiła się teoria, dlaczego problem z WiFi występował zarówno w przypadku aktualizacji do iOS 6, jak i przy wcześniejszych wersjach systemu – brak możliwości przebrnięcia przez załadowaną stronę http://www.apple.com/library/test/success.html. I właśnie to mogło i najprawdopodobniej właśnie było przyczyną powstania braku możliwości połączenia się z siecią. Czyli problem ze strony witryny Apple, a nie błąd systemowy iOS 6. Pocieszające.

Dajcie znać czy spotkaliście się z powyższym problemem, a jeśli tak – czy w dalszym ciągu występuje.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona