Ku chwale Komunistycznej Partii Chin! Caviar oferuje pozłacane, purpurowe wersje smartfonów Huawei i Apple

Co łączy PlayStation 5 pokryte prawdziwym złotem, iPhone’a z zatopionym weń fragmentem swetra Steve’a Jobsa i specjalną edycję Huawei Mate 40 Pro, powstałą na cześć Komunistycznej Partii Chin? Ten sam producent – Caviar.

Reklama

Mistrzowie technologicznych dziwactw

Caviar to firma, która właściwie specjalizuje się w tworzeniu obrzydliwie luksusowych, nieraz kompletnie wykręconych wersji popularnych urządzeń elektronicznych. No bo co myśleć sobie o limitowanej edycji iPhone’a, w którego obudowie, za specjalnym szkiełkiem, znajduje się fragment legendarnego golfa Steve’a Jobsa? To podchodzi już pod handel relikwiami. Mając w pamięci tego typu wyroby Caviara, nietrudno było zgadnąć, że to właśnie ta firma jest odpowiedzialna za jeden z najdziwniejszych smartfonowych projektów ostatnich miesięcy.

Otóż Caviar przygotował limitowane edycje iPhone’a 12 Pro, iPhone’a 12 Pro Max i Huawei Mate 40 Pro, specjalnie z okazji 100-lecia Komunistycznej Partii Chin. Założona w 1921 roku, rządzi ona Chińską Republiką Ludową już od dziesięcioleci. Łącznie zostanie wyprodukowanych 100 egzemplarzy urządzeń ozdobionych elementami z 18-karatowego złota.

Trzymaj złotego Mao w garści

Wizytówką kolekcji jest Huawei Mate 40 Pro Mao Zedong. Na odbudowie smartfona widnieje napis, inkrustowany złotem, który można przetłumaczyć na: „Wiecznie Prosperujące Chiny”. Nad nim znajduje się portret Mao Zedonga, przywódcy Chińskiej Republiki Ludowej w latach 1949–1976. Liczba sztuk tego modelu ograniczona jest do 16. Jego sugerowana cena detaliczna to 25380 dolarów. „Komunistyczny” iPhone 12 Pro kosztuje 18900 dolarów, zaś iPhone 12 Pro Max – 24450 dolarów.

(fot. Let’sGO Digital)

Inna wersja wystawnej wersji smartfonów zawiera portret Dend Xiaopinga – uznawanego za jednego z najwybitniejszych polityków w Chinach. Ten wzór także liczy jedyne 16 sztuk.

(fot. Let’sGO Digital)

Jeśli kogoś nie stać na któryś z dwóch bardziej prestiżowych produktów, musi zadowolić się egzemplarzem z bardziej podstawowej, choć wciąż limitowanej edycji Centenary. Ich ceny zaczynają się od 5450 dolarów. Wszystkie urządzenia będą dostępne od 1 lipca – w sam raz na uroczystości z okazji 100-lecia założenia Komunistycznej Partii Chin, planowane na 23 lipca.

(fot. Let’sGO Digital)

Caviar nie po raz pierwszy zadedykował specjalną kolekcję luksusowych smartfonów przywódcom politycznym, osobom publicznym czy partiom rządzącym. Firma ma w swoim portfolio podobne, wcale nie tańsze edycje poświęcone na przykład prezydentom Stanów Zjednoczonych – Donaldowi Trumpowi czy Joe Bidenowi.