(fot. Caviar)

Oto iPhone 12 Pro, którego obudowa zawiera… fragment oryginalnego golfa Steve’a Jobsa

Rosyjska firma Caviar, specjalizująca się w tworzeniu jeszcze droższych wersji topowych smartfonów, pochwaliła się kolejnym projektem. Tym razem na warsztat został wzięty iPhone 12 Pro i trzeba przyznać, że mamy do czynienia z naprawdę osobliwym urządzeniem.

iPhone 12 Pro i 12 Pro Max dla największych fanów Steve’a Jobsa

Tegoroczne, topowe smartfony z Cupertino pod względem wzornictwa nawiązują do starszych modeli. Oczywiście chodzi o bardziej ostre, płaskie boki, które firma Tima Cooka stosowała w przeszłości. Jako ciekawostkę dodam, że pierwszym smartfonem Apple, który miał takie ramki, był iPhone 4. Zadebiutował on w 2010 roku.

iPhone 12 Pro‌ Jobs 4
(fot. Caviar)

Zaprezentowana przez firmę Caviar linia iPhone 12 Pro‌ Jobs 4 odnosi się właśnie do wspomnianego modelu z 2010 roku. Dodatkowo, Rosjanie postanowili uczcić jeszcze jeden ważny fakt – iPhone 4 to bowiem ostatni smartfon, który zaprezentował sam Steve Jobs.

Przód pozostał w niezmienionej formie, ale tył już znacząco różni się od iPhone’a 12 Pro, który posłużył tutaj jako baza dla całego projektu. Uwagę zwraca przede wszystkim logo Apple, w którym znalazł się fragment oryginalnego golfa Steve’a Jobs. Tak, dobrze czytacie – sprzedawane smartfony posiadają fragment ubrania. Aż dziwne, że są ludzie, którzy potrafią traktować taki element niemal jak relikwię. Na tym jednak wprowadzone zmiany się nie kończą.

iPhone 12 Pro‌ Jobs 4
(fot. Caviar)

W dolnej części tyłu obudowy umieszczony jest podpis Jobsa, a także napis „Think Different”, czyli słynny niegdyś slogan marketingowy Apple. Ponadto, ze względu na kilka dodatkowych milimetrów grubości, zniknęła charakterystyczna, kwadratowa wyspa z trzema kamerami. Obiektywy wystają tutaj tylko nieznacznie.

Cóż, tanio nie jest

Jak łatwo się domyślić, za smartfon z kolekcji iPhone 12 Pro‌ Jobs 4 trzeba zapłacić odczuwalnie więcej niż za za standardową „Dwunastkę”. Najtańszy, biały wariant, wykonany z kompozytu G10 pokrytego emalią jubilerską, kosztuje 6490 dolarów. Warto dodać, że logo wykonane jest ze srebra próby 925.

Dla najbardziej wymagających klientów przygotowano złotą edycję, w której oczywiście znajdziemy elementy z prawdziwego, 18-karatowego złota. Za taki model trzeba zapłacić aż 8910 dolarów za wersję z 128 GB na dane.

iPhone 12 Pro‌ Jobs 4
(fot. Caviar)

Co ciekawe, firma Caviar, oprócz kolekcji iPhone 12 Pro‌ Jobs 4, przygotowała również niestandardowe sneakersy New Balance 991. One również zawierają fragment golfa Steve’a Jobsa, a także małą płytkę z hasłem „Think different”. Sprzedawane są w cenie 1830 dolarów.