Tak oto ma (podobno) wyglądać iPhone 8. Niestety, zbyt piękny to on nie będzie

Nikt już nie zliczy, ile do tej pory pojawiło się renderów jubileuszowego iPhone’a. Co więcej, cały czas w sieci ktoś publikuje kolejne. Tym razem mamy jednak okazję zobaczyć najprawdopodobniej jedne z najlepszych, jeżeli nie najlepsze. Pochodzą one bowiem ze źródła, cieszącego się niemal nienaganną reputacją. Niestety, przynajmniej mnie, zamiast to cieszyć, martwi.

Nie ukrywam, że uradowały mnie doniesienia, że w jubileuszowym iPhone’ie Apple „sięgnie do przeszłości” i ponownie zdecyduje się na budowę „kanapkową”, czyli dwie prostokątne tafle szkła przedzielone metalową ramką – tak, jak miało to miejsce w przypadku iPhone’a 4 i 4S. Uważam bowiem, że te modele – obok iPhone’a 5 i 5S – były najładniejszymi smartfonami koncernu z Cupertino.

Reklama

Jednocześnie wiedziałem, że w jubileuszowym iPhone’ie pojawią się jakieś nowości. I rzeczywiście, jak sugeruje wiele, dotychczasowych przecieków i co „potwierdzają” poniższe materiały, urządzenie będzie miało podwójny aparat na pleckach. Sensory oraz dioda doświetlająca zostaną jednak ułożone wertykalnie (a nie horyzontalnie jak w iPhone’ie 7 Plus).

Niestety, to, co mnie najbardziej martwi, to fakt, że moduł aparatu dość mocno wystaje ponad obudowę. Biorąc jedynie pod uwagę kwestie wizualne, wygląda to naprawę paskudnie. Osobiście ogólnie nie jestem zwolennikiem „wysepek”, jednak muszę stwierdzić, że ta w jubileuszowym iPhone’ie jest najbrzydszą, jaką widziałem w high-endzie.

Jeżeli zaś chodzi o przód, to nie chcę jednoznacznie go oceniać, ponieważ nie widać go zbyt dokładnie. Ale wygląda na to, że wyświetlacz zajmuje niemal całą powierzchnię panelu frontowego, a wąski pasek jest jedynie na górze – po to, aby można było na nim zmieścić oczko kamerki, głośnik i sensory.

Według wyliczeń, całość ma mieć wymiary około 143,5×70,9×7,7 mm (lub 8,9 mm, biorąc pod uwagę wystający obiektyw aparatu).

Na koniec jednak jest jedna, „dobra” informacja – @OnLeaks nie jest bowiem w 100% pewny, czy tak właśnie będzie wyglądał jubileuszowy iPhone, ponieważ Apple testuje kilka prototypów i w ostatniej chwili może się jeszcze wszystko zmienić w kwestii designu tego modelu.

Podoba Ci się taki wygląd jubileuszowego iPhone'a?

Źródło: Gear by MySmartPrice