Ważne

Schemat iPhone’a 8. Gdzie jest czytnik linii papilarnych?

Jest taki człowiek, Benjamin Geskin, który ostatnio sypie przeciekami dotyczącymi iPhone’a 8 jak z rękawa. Dopiero co podzielił się zdjęciami rzekomo przedstawiającymi tegorocznego smartfona Apple, a już wrzuca do sieci jego schematy. Można z nich wyczytać ciekawe szczegóły.

Szkic projektowy wskazuje na obecność podwójnego tylnego aparatu oraz diody doświetlającej LED umieszczonej pomiędzy dwoma obiektywami. Co intryguje, na obrazku nie ma niczego, co przypominałoby kontur czytnika linii papilarnych – ani z tyłu, ani z przodu.

Można to tłumaczyć dwojako: albo skaner linii papilarnych zostanie zatopiony w szkle przedniego panelu albo Apple kompletnie zrezygnuje z TouchID na rzecz innej metody weryfikacji użytkownika: rozpoznawania twarzy. To byłby bardzo ciekawy ruch ze strony technologicznego giganta w wypadku, gdyby skaner linii papilarnych w przezroczystym szkle przykrywającym wyświetlacz okazał się zbyt zawodny.

Benjamin przekazuje jednocześnie kilka innych rewelacji dotyczących nowego iPhone’a 8. Ma on obsługiwać bezprzewodowe ładowanie nawet do 5 metrów (co brzmi naprawdę abstrakcyjnie), działać na iOS 11, mieć podwójną przednią kamerę ze wsparciem dla rozszerzonej rzeczywistości (kamerki mają być częściowo ukryte), wyświetlać treści na ekranie OLED True Tone oraz mieć dorzucaną do zestawu przejściówkę z USB typu C na Lightning. Ach, i jeszcze wodoodporność.

Geskin sporo ryzykuje. Jeśli jego “przecieki” nie znajdą odbicia w rzeczywistości podczas jesiennej prezentacji nowego smartfona Apple, straci on swoją wiarygodność. Wtedy wszystkie materiały pochodzące z jego ręki będzie trzeba sprawdzać lub poddawać w wątpliwość.

Niedawno można było podziwiać koncepcyjne wideo, bazujące na dotychczasowych plotkach. W mojej opinii – całkiem przyjemne w odbiorze.

Podobno iPhone 8 zmiażdży konkurencję za sprawą nowego czterordzeniowego procesora A11, taktowanego częstotliwością 2,74 GHz oraz OLEDowego wyświetlacza pracującego w rozdzielczości 1242 x 2800 pikseli, z nietypową proporcją ekranu 20,2:9 (albo 2,25:1).

Na razie to tylko słowa rzucone na wiatr. Jeszcze przez długi czas będziemy musieli zadowolić się szkicami koncepcyjnymi i renderami tworzonymi przez fanów, zanim zobaczymy nowego iPhone’a na własne oczy.

źródło: Gadget360

Komentarze

 • GieKa

  Czytnik ukryli w jabłku. :)

  • lukas_bukowski

   W sumie nie głupi pomysł ;)

   • pantadeus

    Aż dziwne, że to tej pory nikt na to nie wpadł.

    • Piko5552

     Tylko wyobraź sobie, że chcesz szpanować błyszczącym logo nadgryzionego jabłka, a tutaj okazuje się że jest całkowicie popalcowany. :P

     Bardziej mi się podoba pomysł z umieszczeniem w nim diody powiadomień.

  • Dobre:) Ja to z kolei w japku chciałbym diodę powiadomień, wiecie…niebieski zasięg, biały sms, czewony nieodebrane połączenie…brakuje mi tego jeszcze ze starych sony ericssonów czy bb :)

 • Konrad Uroda-Darłak

  “Geskin sporo ryzykuje. Jeśli jego „przecieki” nie znajdą odbicia w rzeczywistości podczas jesiennej prezentacji nowego smartfona Apple, straci on swoją wiarygodność. Wtedy wszystkie materiały pochodzące z jego ręki będzie trzeba sprawdzać lub poddawać w wątpliwość.” Mam rozumieć, że teraz bezrefleksyjnie przepisujecie wszystko, co Pan przywołany we wpisie napisze?

 • Amras91

  O ile w kilka “rewelacji” jestem skłonny uwierzyć, to na 100% nowy iPhone nie będzie tak bezramkowy jak imaginują go sobie różnicy twórcy wizualizacji. Znowu będzie dużo szumu, a sukcesem będzie jeżeli Apple zastosuje chociaż tak wąskie ramki jak w S8 ;)

 • Raul

  Będzie bezprzewodowo ładowany co więcej – 5 metrów pod wodą – czego nie obejmie gwarancja. Wniosek: Naładujesz go dwa razy – pierwszy i ostatni.

  • eques

   To niezły paradoks, bo w zasadzie będzie to jeden raz ;)

 • stark2991

  Czytnik będzie w ekranie, do tego dążą. Rozpoznawanie twarzy nie jest w żaden sposób bezpieczne i Apple w tą stronę nie pójdzie.
  Rewelacje pana Geskina można włożyć między bajki, dla mnie już stracił wiarygodność. A ten tweet “feature list” to jest jego lista życzeń a nie żaden przeciek co będzie miał iP8

 • noname

  mam nadzieje ze w koncu zaplace nfc iphonem w Polsce, ze w koncu naladuje go bezprzewodowo i szybko, ze w koncu bede mogl ustawic drzemke!

 • Dawid

  Przeczuwam, że niezły crap wyjdzie z tego iPhone. Im więcej namącą tym więcej będą sprzątać. Do tej pory podoba mi się wyłącznie szóstka.

 • Nth Pl

  Co to za zębatki z boku pewnie pod nimi jest sprężynka do nakręcania. Ciekawe czy dadzą w zestawie mini korbkę, czy trzeba będzie sobie dokupić za 99$

 • Damian Daszak

  Srajfon , szmelc produkowany w chinach zawsze bedzie szmelcem. Jakby go robili w USA, to bylby warty swojej ceny. W koncu chodzi tu o prestiz, nie jakosc

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona