Ważne

iPhone 8? Czy to jeszcze grafika czy już przeciek?

Niedługo redaktorzy wyhodują sobie na czole kolejne oko, żeby odróżniać prawdziwe przecieki o nadchodzących urządzeniach od tych, które są tylko wizualizacją oczekiwań zdolnych grafików. Do tego zdobędą patenty detektywistyczne, gdyż czasem nie można wierzyć tylko oczom, ile by ich nie było. Trzeba przeprowadzać śledztwo dziennikarskie, by filtrować prawdziwe informacje od tych fałszywych i obliczonych na rozgłos.

Przykładem może być kilka zdjęć, rzekomo przedstawiających nowego iPhone’a 8. Wyglądają na autentyczne. Źródło przecieku oczywiście nie jest dokładnie znane. Benjamin Geskin, który udostępnił je na swoim koncie na Twitterze zarzeka się, że wysłał mu je jego znajomy, który wyniósł telefon z fabryki Foxconna.

Biorąc jednak pod uwagę, że Ben zajmuje się tworzeniem realistycznych grafik przedstawiających nadchodzące urządzenia, nie jest zbyt wiarygodny. Niektóre jego prace przedstawiają smartfony “jak żywe”. Czasem trudno byłoby je odróżnić od prawdziwych zdjęć, zwłaszcza, że Geskin często uwzględnia w swoich “przeciekach” informacje, których autentyczności nie można podważyć. Jego niedawne prace możecie przejrzeć tutaj. A część rzekomo “ekskluzywnych” zdjęć Samsunga Galaxy S8, do których “dotarł”, okazało się tylko i aż – świetnie zrobionymi grafikami.

Wychodzi na to, że mogą to być równie dobrze tylko sprytne fotomontaże, przedstawiające domniemany wygląd jubileuszowego iPhone’a 8. Choć trzeba przyznać – wyglądają bardzo dobrze i naprawdę trudno mi doszukiwać się tutaj oznak fałszerstwa. Chyba, że mamy tu do czynienia z odrzuconym modelem prototypowym. Wobec tego można bezpiecznie założyć, że zdjęcia są prawdziwe.

Gdyby skupić się na analizie tego, co na nich widać, można dostrzec, że zarówno z tyłu jak i z przodu zastosowano szkło 2,5D, zaś ramka jest wykonana ze stali nierdzewnej. Podobną ramkę mają zegarki Apple Watch serii 2, co zapewnia im dodatkową trwałość.

Całość sprawia dobre wrażenie, zwłaszcza, że z przodu nie widać przycisku “home”, a na tylnym panelu wyróżnia się tylko pionowo zorientowany, podwójny aparat. Nie ma też śladu po czytniku linii papilarnych, choć według pewnych plotek Apple nie “wyrobi się” ze skutecznym zaimplementowaniem tego podzespołu w szkle przedniego ekranu.

Nie ma żadnej pewności, że powyższe zdjęcia są prawdziwe. Nie wiemy nawet, jak będzie nazywać się nowy iPhone. iPhone 8? iPhone X? iPhone Edition? Pytajników jest sporo, a odpowiedzi mało.

źródło: @VenyaGeskin1 dzięki Tech2

Komentarze

 • Edward Piotrowski

  Zobaczymy we wrześniu

 • Loading

  To nie fotomontaże. To poprostu atrapa. Apple robi kilka wersji po czym wybierają ten ostateczny, Swoją drogą ochydna atrapa. Gruba jak nie wiem co.

  • Filip Połoch

   Ja tam wolałbym grubszy telefon z pojemniejszą baterią C:

  • stark2991

   Wygląda grubo a gruby nie jest. Poza tym”gruby” to się zaczyna od 10mm wzwyż

 • Wazy

  BMW z taką plastikową kierownicą?? Fake

  • Czyngischan

   Jeśli myślisz, że testerzy różnego rodzaju urządzeń elektronicznych czy gier zatrudniani przez korporacje zarabiają kokosy, to jesteś w błędzie.

   • Wazy

    Jesli myslisz ze chcialem napisac rzeczowy komentarz odnoszac sie do kierownicy w aucie to tez jestes w błędzie ;) po prostu nabijam sie z rzetelnosci “przecieku” którą podważa rowniez autor artykulu, nic więcej:)

    • Teraz.j

     True :-), kierownica to akurat najbardziej prawdziwa rzecz którą pokazuje ten “leak”,
     + 5 punktów do oznaki Starszego Trolla dla pana sir! :-)
     (w pozytywnym znaczeniu trollingu obv)

   • Teraz.j

    Ja wiem że w twoich czasach Czyngis, nie było BMW, a tam gdzie teraz jest Bawaria, była Germania i rosły lasy, ale akurat ta kierownica jest 100 % real, no fake, zapewniam.

    • Maxik

     Potwierdzam. Ja w służbowym BMW e87 też mam powiew plastikowej tandety, a jak się jedzie to czasem idzie usłyszeć takie trzeszczenie plastiku =/

     • LinekPark

      Niemieckie auto, nic nowego od ponad dekady..
      Dziś Francja to dużo wyższa jakość, Włosi też lepsi, Alfy są dość trwałe. Ople się wyłamują i jako jedyne się poprawiają.
      VAGi to kpina od Passka B5, ale w Polsce nadal boskie​… :/ BMW od kilku lat się mota, od czasu debiutu X6 daleko im do formy z czasów E30, E32, E34 i serii 8(nie pamiętam kody), która do E46 się utrzymywała, ale już E90 było trochę tandetne. Mercedes od E210 jest tylko gorszy z drobnymi odbiciami.

  • Flynn

   Zawsze możesz dokupić drewnianą ;)

  • LinekPark

   Dzis tandeta leje się wiadrami, zwłaszcza z niemieckich aut. Ich jakość ostro dołuje, zwłaszcza blacharka w VAGach, równają do Opla z lat 90′.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona