fot. Nodus via Forbes

RAM w smartfonie jest ważny? Bo iPhone 8 będzie miał podobno tylko 3 GB…

Niektórzy producenci smartfonów ewidentnie ścigają się na liczbę kości pamięci RAM dostępnych w ich flagowych telefonach. Standardem są urządzenia z 4 GB czy 6 GB RAM, a coraz częściej pojawiają się sprzęty z 8 GB pamięci operacyjnej. Tym bardziej razi w oczy, że najnowszy flagowiec Apple będzie miał prawdopodobnie tylko.. 3 GB pamięci RAM.

Plotka niesie, że trzy nowe modele iPhone’ów zobaczymy na konferencji, która może odbyć się 12 września. Na tej samej imprezie zostanie zaprezentowany Apple Watch serii 3. 15 września ma ruszyć przedsprzedaż na iPhone’a 7s, iPhone’a 7s Plus i iPhone’a 8. A regularna sprzedaż ma zacząć się 22 września.

Następne wieści dotyczą wersji pamięci wewnętrznej jubileuszowego iPhone’a. Podstawowa edycja będzie miała 64 GB. Pojawią się też opcje ze 128 GB i 512 GB miejsca na… wszystko (ponad pińcet giga w smartfonie!). Raport New York Timesa z wczoraj wspominał, że bazowy model będzie kosztował 999 dolarów.

Plotka o iPhonie 8 z 64 GB ROM wyszła od SanDiska, który produkuje te pamięci dla Apple. W fabrykach tego samego wykonawcy powstają kości 256 GB, choć uważa się, że część z nich dostarcza również Toshiba. Moduły 512 GB składają z kolei Samsung i SK Hynix.

Kość pamięci RAM 64 GB od SanDisk

Ciekawe jest to, o czym donosi jeden z analityków KDI Securities, Ming-Chi Kuo: Apple iPhone 8 oraz iPhone 7s będą wyposażone w 3 GB pamięci RAM, zaś podstawowy iPhone 7s będzie miał tylko 2 GB RAM. Co prawda specyfika działania Androida i iOS diametralnie się różni, co pociąga za sobą wykorzystanie procesora i pamięci RAM, ale na pewno znajdą się osoby, które będą twierdzić, że Samsung Galaxy Note 8 jest dwa razy lepszy od iPhone’a 8, bo… ma dwa razy więcej pamięci RAM.

Kuo twierdzi, że zastosowanie pamięci DRAM nowego typu pozwoli smartfonom Apple na działanie 10-15% szybsze w porównaniu z iPhonem 7. Zmianę tę wymusiła na firmie chęć wejścia na poważnie w branżę Rzeczywistości Rozszerzonej. Po tym, co pokazują zdolni twórcy, pracujący na udostępnionym przez Apple narzędziu ARKit, jestem w stanie uwierzyć, że gigantowi z Cupertino ta sztuka może się udać. I to bez sześciu gigabajtów RAM-u we flagowcu.

 

źródło: phoneArena