iPhone 7: Śmierć gniazda słuchawkowego mogła być ogłoszona przedwcześnie

Pewnie większość z Was słyszała plotki o tym, że iPhone 7 będzie pierwszym smartfonem Apple bez standardowego gniazda słuchawkowego 3,5 mm. Nawet konkurencja planuje porzucić ten port w przyszłości, a Intel próbuje przekonywać, że najlepiej słuchać muzyki przez USB typu C. Może się jednak okazać, że Apple nie chce być aż tak do przodu.

Uściślając: Apple może wyeliminować standardowego jacka 3,5 mm w swoich urządzeniach, ale jeśli poniższy przeciek jest prawdziwy, może to się wydarzyć dopiero w przyszłym roku. Zdjęcia zostały pozyskane przez francuską redakcję portalu NowhereElse, która przez ostatnie lata dostarczała nam dokładne zdjęcia podzespołów z nadchodzących generacji iPhone’ów.

Reklama

iphone-7-vs-iphone-6s-headphone-jack

Fotografie części ukazują port Lightning ORAZ gniazdo audio jack 3,5 mm, które jednak różni się od tego zainstalowanego w iPhone 6s i iPhone 6.

iphone-7-vs-iphone-6s-plus-headphone-jack

Źródłem zdjęć jest chińska sieć społecznościowa Weibo, więc na pewno nie są to oficjalne informacje. Jednak jest to pierwszy raz, kiedy dane dotyczące iPhone’a 7 wskazują na to, że standardowy port audio nigdzie się nie wybiera.

iphone-7-vs-iphone-6-plus-headphone-jack

Poprzedni wyciek sugerował, że iPhone 7 Plus będzie miał te same wymiary, co iPhone 6s Plus. Schemat ukazywał podwójne soczewki aparatu na tyle urządzenia, jednak brakowało złącza słuchawkowego na dole. Jedną z prawdopodobnych wyjaśnień takiej decyzji konstrukcyjnej miała być chęć zredukowania rozmiaru iPhone’a.

 

źródło: bgr.com