iPhone 11 Pro Max
iPhone 11 Pro Max

iPhone 11 Pro w tej cenie sprawi, że poważnie zastanowisz się nad zakupem jego następcy!

Podobno moment prezentacji najnowszych iPhone’ów to idealna chwila, by nabyć poprzedni model. Promocja, w której obecnie kupić można iPhone’a 11 Pro, tylko potwierdza tą opinię!

Oznaki starości? Niedostrzegalne

Choć od premiery smartfona iPhone’a 11 Pro minął już ponad rok, to wciąż jedno z najlepszych i najmocniejszych urządzeń, jakie można znaleźć na sklepowych półkach. Wystarczy wspomnieć, że najistotniejsze zmiany między nim a jego następcą zaszły w warstwie wizualnej oraz w kwestii odporności na czynniki zewnętrzne.

Na 5G jeszcze poczekamy

Niekwestionowanym atutem iPhone’a 12 Pro, względem poprzednika, jest obsługa sieci 5G. Należy jednak wziąć pod uwagę, że 5G w Polsce rozwija się bardzo powoli, a kolejne zmiany w instytucjach odpowiedzialnych za jej budowę, zarówno personalne, jak i strukturalne (na czele z likwidacją Ministerstwa Cyfryzacji), tylko opóźnią jej budowę.

W praktyce, obsługą 5G nie przejmowałbym się aż tak bardzo, zwłaszcza, jeśli telefon będzie używany głównie w Polsce.

iPhone 11 Pro Max

MagSafe? Kwestia czasu

Jednym z najważniejszych elementów prezentacji rodziny smartfonów iPhone 12 były dedykowane akcesoria MagSafe, montowane do plecków urządzenia z wykorzystaniem wbudowanych magnesów. Jak pokazały pierwsze testy, ładowarki MagSafe działają bardzo dobrze również z serią iPhone 11 – obsługują ten sam, powszechny standard ładowania Qi.

W tej sytuacji wystarczy, że jeden z niezależnych producentów akcesoriów wyprodukuje etui dla iPhone’a 11 Pro z wbudowanymi magnesami i nowe ładowarki będą działały dokładnie tak samo, jak w przypadku iPhone’a 12 czy iPhone’a 12 Pro. Moim zdaniem – to tylko kwestia czasu.

Kup iPhone’a 11 Pro w świetnej promocji!

W tej cenie – nic tylko brać!

Obecnie cena iPhone’a 11 Pro w wersji kolorystycznej Space Gray i pamięci 64 GB to 3999 złotych. To o 500 złotych mniej niż w większości innych, popularnych marketów z elektroniką. To również o 1200 złotych mniej, niż obecnie trzeba zapłacić za iPhone 12 Pro. Czy 5G, nieco wydajniejsze podzespoły, usprawnienia aparatu i wykończenia są warte takiej kwoty?

W mojej opinii, z uwagi na niską popularność 5G w Polsce, to zmiany tylko kosmetyczne, w żadnym wypadku niewarte dopłacania 1200 zł różnicy.

3999 złotych za iPhone 11 Pro to naprawdę dobra cena, warto skorzystać!