iPhone 11 Pro
iPhone 11 Pro

Ile RAM ma iPhone 11 Pro?

Podczas prezentacji iPhone’ów, a także innych urządzeń z logo nadgryzionego jabłka, możemy poznać kilka szczegółów ze specyfikacji. Firma Tima Cooka nie ma jednak w zwyczaju podawać wszystkich informacji, nawet tych dość ważnych dla potencjalnego klienta.

Ile RAM mają nowe iPhone’y?

Raporty, które pojawiły się tuż przed prezentacją tegorocznych iPhone’ów wskazywały, że Apple postawi na zwiększenie pamięci operacyjnej. Podstawowy model, tj. iPhone 11, miał otrzymać 4 GB RAM. Z kolei w wersjach z dopiskiem „Pro” w nazwie miało znaleźć się 6 GB RAM.

Zwiększenie pamięci operacyjnej potwierdził wynik benchmarku, który został opublikowany w bazie Geekbench. Miał ona należeć do następcy iPhone’a XR i wskazywał, że Apple faktycznie wprowadzi 4 GB w najtańszym z tegorocznych smartfonów.

Niestety, kolejne testy opublikowane na stronie Geekbench są już mniej optymistycznie. Nie poznaliśmy dalszych szczegółów o podstawowym iPhonie 11, ale pojawił się wynik prawdopodobnie należący do modelu 11 Pro. Według niego Apple pozostało przy poprzedniej wartości – iPhone 11 Pro, tak samo jak zeszłoroczny iPhone XS, oferuje 4 GB RAM.

Wynik ma należeć do iPhone’a 11 Pro (fot. Geekbench)

Wynik testu z Geekbench to także dane dotyczące wydajności procesora. Sugerują one, że nowy układ Apple A13 Bionic cechuje się o osiągami o 15% lepszymi od swojego poprzednika. Poprawę widać zarówno w operacjach na jednym rdzeniu, jak i zadaniach obciążających wiele rdzeni.

Nie wszyscy zgadzają się z 4 GB RAM

Co ciekawe, według @OnLeaks, który dostarczył już sporo sprawdzonych informacji, specyfikacja przedstawia się następująco:

  • iPhone 11 – 4 GB RAM + akumulator 3110 mAh (iPhone XR – 3 GB RAM + 2942 mAh),
  • iPhone 11 Pro – 6 GB RAM + akumulator 3190 mAh (iPhone XS – 4 GB RAM + 2658 mAh),
  • iPhone 11 Pro Max – 6 GB RAM + akumulator 3500 mAh (iPhone XS Max – 4 GB RAM + 3174 mAh).

Nie brakuje opinii, że jednak to testy wydajności opublikowane w bazie Geekbench są bardziej wiarygodne. Na potwierdzenie tych informacji musimy jeszcze trochę poczekać. Apple bowiem nawet na oficjalnej stronie w sekcji specyfikacji nie podaje wielu szczegółów, w tym tych związanych z ilością RAM.

źródło: 9to5Mac, @OnLeaks (Twitter)