ipad pro
iPad Pro 2020 (fot. Miłosz Starzewski/Tabletowo.pl)

iPad Air 4 – TouchID zintegrowany z przyciskiem zasilania?

W sieci pojawiło się zdjęcie instrukcji obsługi nadchodzącego iPada Air 4. Według niej najnowszy tablet Apple ma posiadać m.in. skaner odcisków palców TouchID zintegrowany w przycisku zasilania.

iPad Air 4 ma mieć dwie ciekawe nowości

Zdjęcia instrukcji obsługi iPada Air 4 ukazał na swoim Twitterze użytkownik o nazwie DuanRui. Wynika z nich wiele ciekawych faktów, a także nowości, które znajdą się w najnowszym tablecie Apple. Jednocześnie są one potwierdzeniem wcześniejszych doniesień dotyczących iPada Air 4.

Najciekawszą z nich jest chyba zintegrowany z przyciskiem zasilania TouchID. Rozwiązanie to miałoby pomóc w zmniejszeniu ramek dookoła ekranu. Co ciekawe, w instrukcji nie ma w ogóle wzmianki o FaceID, co może trochę szokować, ponieważ Apple bardzo mocno forsuje tę technologię w swoich urządzeniach i można było spodziewać się, że pojawi się ona także w nowych tabletach firmy z logo nadgryzionego jabłka. Cóż, na to chyba przyjdzie nam trochę poczekać.

Apple iPad 4 Air TouchID
Instrukcja dot. TouchID oraz ekranu iPad Air 4 (fot. via Macrumors)

Dodatkowo na kolejnych stronach instrukcji widnieje informacja, jakoby nowy sprzęt od Apple miał być ładowany nie przez złączę Lightning, jak wszystkie poprzednie urządzenia tej firmy, a USB-C, którego znamy głównie z urządzeń innych producentów. Na tej samej stronie instrukcji obsługi znajdziemy również wzmiankę o tzw. Smart Connector. Ma on posłużyć do podłączenia akcesoriów, takich jak np. Apple Magic Keyboard.

Apple iPad 4 Air USB-C
Informacja o złączu USB-C w instrukcji (fot. via Macrumors)

Informacje dostarczone przez DuanRui’a potwierdzają wcześniejsze doniesienia co do specyfikacji nowego urządzenia, którego premiera może nastąpić na najbliższej konferencji Apple. Tego jednak nie możemy być pewni, ponieważ poprzedni model zadebiutował w pierwszej połowie 2019 roku. Jeśli więc Apple będzie chciało utrzymać ten trend, na premierę jeszcze trochę poczekamy, choć zdjęcia gotowej już instrukcji napawają optymizmem.

Sam iPad Air 4 według przecieków miałby mieć 10.8-calowy ekran. Wprowadzenie złącza USB-C do nowego tabletu może sugerować także, że w niedługim czasie Apple całkowicie przerzuci się na urządzenia właśnie z tym portem.