Reklama

iPad 3 – kiedykolwiek zadebiutuje, będzie go sporo: 10 milionów w Q1 2012

tablet apple ipad 2

Reklama

Praktycznie od momentu oficjalnej prezentacji iPada 2 zaczęto spekulować jaki będzie jego następca, tablet Apple kolejnej generacji i kiedy zadebiutuje. To wciąż pozostaje pod wielkim znakiem zapytania, niemniej na ten temat pojawia się coraz więcej nieoficjalnych wieści. Jedną z najnowszych jest fakt, iż iPad 3 ma zadebiutować w ciągu 3-4 miesięcy, tj. w marcu bądź kwietniu, a nie, jak wcześniej spekulowano, w lutym.

Z informacji uzyskanych przez DigiTimes wynika, że w czwartym kwartale bieżącego roku z taśm produkcyjnych zejdzie ok. 14-15 milionów iPadów 2, natomiast kwartał później – 4-5 milionów, by zrobić miejsce dla kolejnego iPada. Tego z kolei produkcja w Foxconn ma ruszyć w styczniu, jak wynika z wieści pochodzących od Kevina Changa, analityka Citigroup Global Markets. Chang prognozuje, że produkcja iPada 3 znacznie wzrośnie miesiąc później, w lutym. W sumie, w ciągu pierwszego kwartału 2012 roku, ma zostać wyprodukowanych ok. 9,5-9,8 milionów iPadów 3. Liczba ta zapewne jeszcze wzrośnie w kolejnym kwartale.

iPad pierwszej generacji został zaprezentowany 27 stycznia 2010 roku, iPad 22 marca 2011 roku – może w tych datach jest jakiś klucz, który mówi, kiedy powinniśmy się spodziewać premiery kolejnego tabletu spod znaku nadgryzionego jabłka? Jakkolwiek by nie było, ta zbliża się wielkimi krokami.

A czego możemy się spodziewać po nadchodzącym urządzeniu Apple? Cały czas spekuluje się na temat obecności w modelu ekranu Retina o rozdzielczości 2048×1536 pikseli oraz o szybszym i bardziej wydajnym procesorze – Apple A6.

źródło, źródło