iPad 2 w rękach Tabletowo.pl: co chcecie wiedzieć? (wideo)

Premiera każdego urządzenia Apple wzbudza wielkie zainteresowanie. W przypadku iPada – oczekiwanie na kolejną generację jest o tyle niewdzięczne, że zawsze spodziewamy się czegoś, co zrewolucjonizuje świat tabletów. Pierwszy iPad zapoczątkował nową erę wśród tego typu urządzeń i przez cały rok dominował na rynku. Wyznaczył trend, za którym podążają teraz inni producenci.

Wraz z prezentacją iPada 2 wielu z Was zaczęło się zastanawiać czy warto wejść w jego posiadanie. Część z Was zdecydowała się go kupić w dniu premiery, zdecydowana większość jednak czeka z podjęciem decyzji na pojawienie się na rynku kolejnych tabletów innych firm. W nasze ręce trafił iPad 2, więc postanowiliśmy się mu przyjrzeć z bliska.

Ale zanim przejdziecie do obejrzenia filmiku, krótka rada dla wszystkich, którzy kupili już iPada 2, a po podłączenia do komputera przez port USB wyskakuje komunikat „ładowanie nie odbywa się„. Oczywiście można skorzystać ze zwykłej ładowarki sieciowej, ale myślę, że warto wiedzieć jak to obejść.

Kilku producentów przygotowało specjalne aplikacje umożliwiające ładowanie iPada (1 i 2): Gigabyte, ASRock oraz Asus. Osobiście posiadam laptopa Toshiby, jednak zdeterminowana postanowiłam zainstalować aplikację udostępnioną przez Asusa i… działa.

Z rzeczy najistotniejszych:
aparat. Jak dla mnie zupełnie niepotrzebna funkcja, ale skoro Apple postanowiło go umieścić w swoim tablecie, to mogliby się postarać o coś lepszego. Jakość robionych zdjęć w dobrym oświetleniu jest mierna, a o zdjęciach w ciemności lepiej nie wspominać;

Smart Cover – świetny pomysł (naprawdę!). „Inteligentna pokrywa” wzbudza wiele kontrowersji. Steve Jobs podczas prezentacji tabletu wypowiedział słowa: „It’s got micro-fibre lining that cleans the screen everytime you move it”, a skoro tak, to ślady pozostające na ekranie w wyniku odbijania się trzech pasków składowych pokrywy nie powinny mieć miejsca, a jest dokładnie tak, jak pisaliśmy w tym artykule, który wywołał wielką dyskusję. Szkoda, że Apple nie dodało jakiegoś futerału, który chroniłby także tył urządzenia;

szybkość działania. Wszyscy zachwycają się tym, że w iPadzie 2 znajdziemy dwurdzeniowy procesor – ok, fajnie, ale samo urządzenie dzięki temu tylko minimalnie szybciej działa. Najlepiej można to zauważyć włączając na obu iPadach (1 i 2) te same strony internetowe w tym samym czasie;

– iPad 2 wygląda lepiej niż „jedynka”, ale to właśnie iPada pierwszej generacji stabilniej trzyma się w dłoniach.

W poniższym wideo przedstawiającym pierwsze wrażenia z użytkowania tabletu, zobaczycie przegląd dostępnych w nim złącz, smart cover oraz możliwości aparatu i aplikacji Photo Booth. Wiemy, że o wiele lepiej wychodzi nam pisanie od mówienia przed kamerą, ale może nam to wybaczcie :)

Jeśli macie pytania odnośnie działania tabletu Apple drugiej generacji – wiecie, co powinniście zrobić ;)

Kilka słów na temat iPada 2 oczyma osoby, która miała do czynienia z iPadem 1 (inaczej: czy zamieniać iPada 1 na „lepszy model”?) pojawi się na Tabletowo jeszcze dziś!

Ale już teraz mogę zasygnalizować, że:
– jeśli jesteś w gronie osób, które wahają się pomiędzy kupnem iPada 1 a 2, kup dwójkę – zapłacisz niewiele więcej, a dostaniesz trochę szybszy sprzęt z kilkoma nowościami,
– jeśli natomiast posiadasz iPada 1 i zastanawiasz się nad zmianą na „dwójkę” – nie przepłacaj i poczekaj na iPada 3, który ma przynieść większe zmiany.

Galeria