Ważne

Apple iPad 2 – wideo z prezentacji

Od środowego wieczoru wszyscy mówią o iPadzie 2. I nie ma w tym nic dziwnego, bo kolejny raz firma Apple udowodniła, że zna się na rzeczy. Nie dość, że nowy tablet wygląda ciekawiej od poprzednika (choć to oczywiście kwestia gustu), to jeszcze ma nieco lepsze parametry techniczne i kosztuje dokładnie tyle samo, co wcześniej pierwsza generacja iPada (obecnie cena “jedynki” została obniżona).

Wszyscy, którzy uważnie śledzili konferencję mieli żal do Apple, że nie udostępniono wideorelacji live z tego wydarzenia. Na otarcie łez koncern z Cupertino zamieścił ją w sieci. Najpierw można ją było obejrzeć wyłącznie na stronie Apple, teraz jest już także dostępna na YouTube. Poniżej możecie obejrzeć cały zapis wideo z konferencji Apple.

Warto przypomnieć najciekawsze informacje na temat iPada 2. I tak, tablet Apple jest 33% cieńszy od poprzednika (8,8 mm), mniej waży – 601 g (model z 3G – 613 g) i ma wydajniejszy procesor – dwurdzeniową jednostkę A5 o taktowaniu 1GHz. Nowością jest także aparat nagrywający wideo w jakości HD oraz przednia kamerka. iPad 2, pracujący pod kontrolą iOS 4.3, został wyposażony w 9,7″ ekran IPS, WiFi, 3G oraz baterię mającą działać przez 10 godzin.

iPada 2 będzie można kupić w kilku wersjach pojemnościowych: 16GB, 32GB oraz 64GB. Co więcej, do wyboru będą modele z WiFi, a także z WiFi i 3G. Cena iPada 2 zaczyna się od 499 dolarów (więcej na ten temat tutaj). Tablet znajdzie się w sprzedaży w Polsce już 25 marca w dwóch wersjach kolorystycznych: białej i czarnej.

Komentarze

  • Oczekujacy

    Prezentacja owszem ciekawa jak i sam ipad2 ale co sie tyczy samego designu tabletu,jego specyfikacji i pokrowca ochronnego ,ale reszta to odgrzewane kotlety zachwalanie sie jakimis programikami muzycznymi toz takie rzeczy były juz na pc-ta lata temu np seria dance ejay. .ite inne bebenki,trąbki pianina.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona