iOS 5 dla iPada i wybranych urządzeń Apple już jest

apple ios 5

Reklama

Zgodnie z zapowiedzią Apple z ostatniej konferencji (na której poznaliśmy iPhone’a 4S), najnowsza wersja systemu operacyjnego została udostępniona do pobrania. Programiści mieli dostęp do iOS 5 w wersji Golden Master już od kilku dni, natomiast zwykli śmiertelnicy musieli na niego poczekać nieco dłużej. W końcu jednak nadszedł kres tego oczekiwania. System iOS 5 został udostępniony. Mogą go pobrać posiadacze obu generacji tabletu Apple (iPad i iPad 2), trzech smartfonów: iPhone 3GS, iPhone 4 i iPhone 4S, a także iPodów touch trzeciej i czwartej generacji.

Wybrane nowości w iOS 5:

– ulepszony i bardziej atrakcyjny wizualnie system powiadomień,
– aplikacja Reminders (jej zadaniem jest przypominanie o zadaniach do wykonania i pomoc w tworzeniu list, np. zakupów),
– aplikacja iMessage będąca uniwersalnym komunikatorem dla użytkowników urządzeń Apple,
– przeglądarka Safari wyposażona w karty zakładek oraz funkcje Reading List i Reader,
– odświeżony interfejs odtwarzacza muzycznego na tabletach iPad i iPad 2,
– bezprzewodowa synchronizacja z iTunes przy użyciu sieci Wi-Fi,- aplikacja Newstand (wirtualny sklep z czasopismami i gazetami),
iCloud pozwalająca na bezprzewodową synchronizację kontaktów, ustawień, e-maili oraz treści multimedialnych (muzyki, zdjęć, filmów),
Find My Friends służy do odnajdywania lokalizacji swoich znajomych i kontaktu z nimi,
– Cards – do tworzenia pocztówek okolicznościowych, które możemy wysłać znajomym w tradycyjnej, fizycznej formie.

Więcej na temat nowości w iOS 5 (a jest ich łącznie 200!) znajdziecie na stronie Apple, ale także na Tabletowo.pl – między innymi tutaj i tu.

Niestety, podczas pobierania iOS 5 przez iTunes możecie spotkać niespodziewane i niezbyt miłe błędy (których doznało między innymi kilkoro naszych Czytelników), przez które czas trwania instalacji może się znacznie wydłużyć (w najgorszym przypadku w ogóle nie skończyć z powodu błędu). Jeśli więc macie zamiar ściągać najnowszą wersję oprogramowania, musicie się uzbroić w cierpliwość.