iOS 14.2 – pierwsza beta już dostępna. Wśród zmian integracja z Shazamem

Deweloperzy mogą już sprawdzić kolejne nowości, które Apple zamierza wprowadzić na iPhone’y. Firma udostępniła bowiem pierwszą wersję beta nowego systemu operacyjnego. Aktualizacja oznaczona będzie jako iOS 14.2.

Zmiany w Centrum sterowania

Zespół Tima Cooka nie zwalania tempa i już kilka dni po wydaniu finalnej wersji iOS 14, udostępnia pierwszą betę nadchodzącej aktualizacji. Testerzy, korzystający z programu dla programistów, mogą już pobrać iOS 14.2. Mimo iż od wydania czternastki minęło niewiele czasu, to w nowej becie znalazło się kilka zmian, o których warto wspomnieć.

iOS 14.2 beta
iOS 14.2 beta (fot. 9to5Mac)

Jak wiemy, w 2018 roku firma z Cupertino przejęła Shazama, popularną aplikację do rozpoznawania aktualnie odtwarzanych utworów. Wówczas jasne stało się, że oprogramowanie zostanie w mniejszym lub większym stopniu zintegrowane z systemami i usługami Apple.

W iOS 14.2 beta w Centrum sterowania pojawił się nowy przełącznik, zapewniający szybki dostęp do Shazama. Dzięki temu użytkownicy iPhone’ów otrzymują wygodny sposób na sprawdzenie tytułu odtwarzanej właśnie piosenki. Po tapnięciu na ikonkę Shazama, wszystkie najważniejsze informacje o utworze wyświetlają się w niewielkim oknie na górze ekranu.

iOS 14.2 beta
iOS 14.2 beta (fot. 9to5Mac)

Usprawnień doczekał się także panel sterowania multimediami. Po pierwsze, zapewnia on szybszy dostęp do wszystkich urządzeń wspierających technologię AirPlay i będących w zasięgu iPhone’a. Po drugie, wyświetla on sugestie – np. propozycję następnego odcinka ostatnio słuchanego podcastu lub podobne podcasty. Funkcja sugestii działa w przypadku aplikacji Apple Podcasty i Apple Music.

iOS 14.2 beta to także funkcja wykrywania ludzi w aplikacji Lupa, zmiany w interfejsie Apple Music w sekcji AirPlay i odświeżona ikona aplikacji Watch. Nie wiadomo kiedy firma zdecyduje się na wydanie finalnej wersji, ale raczej nie nastąpi to zbyt szybko – w końcu przed iPhone’ami jeszcze iOS 14.1, o którym aktualnie niewiele wiadomo.

Dla spóźnionych: iOS 14 już jest!

Jak już wcześniej wspomniałem, iOS 14 został udostępniony na wszystkie obsługiwane iPhone’y. Nowa wersja systemu wprowadza m.in. widżety, które teraz można dowolnie rozmieszczać na głównych ekranach, tryb Picture in Picture, Tłumacza Siri, nowy interfejs asystentki głosowej, usprawnienia w Mapach i przeglądarce Safari, aplikacje App Clip czy sekcję Biblioteka aplikacji.

Polecamy również: