Apple iPhone 12 Pro
Apple iPhone 12 Pro

iOS 14.1 do pobrania! Aplikacja Zdjęcia jest już gotowa na iPhone’a 12

Apple udostępniło iOS 14.1 dla wszystkich wspieranych iPhone’ów. Aktualizacja usuwa wcześniej zgłoszone błędy, a także dodaje obsługę filmów, które będzie można nagrywać „Dwunastkami”.

Reklama

10-bitowe wideo HDR

Smartfony z logo nadgryzionego jabłka naprawdę świetnie wypadają pod względem jakości rejestrowanych filmów. Niektórzy twierdzą, że to właśnie tutaj można zobaczyć przewagę iPhone’ów na nad konkurencją. Co więcej, iPhone’y 12 mają podnieść poprzeczkę jeszcze wyżej.

Jak dowiedzieliśmy się podczas październikowej konferencji Apple, w iPhone’ach 12 wprowadzono opcję nagrywania filmów w 10-bitowej jakości HDR. To właśnie dodanie obsługi tej funkcji jest główną zmianą w wydanym właśnie iOS 14.1. Niestety, nie chodzi o wprowadzenie dodatkowej opcji w aplikacji aparatu – użytkownicy starszych iPhone’ów nie dostali nagrywania w lepszej jakości.

iOS 14.1 do pobrania.

W związku z tym, że „Dwunastki” pozwolą na nagrywanie w 10-bitowej jakości HDR, to firma z Cupertino zdecydowała się na dodanie możliwości odtwarzania i edytowania takich materiałów na starszych smartfonach. Dotyczy to systemowej aplikacji Zdjęcia na iPhone’ach 8 i nowszych.

Warto dodać, że prawdopodobnie, jak zauważa serwis 9to5Mac, iPhone’y 12 po wyjęciu z pudełka będą działać pod kontrolą iOS 14.1.

iOS 14.1 – pozostałe zmiany

Aktualizacja także usuwa całkiem sporo błędów. Oficjalna lista przedstawia się następująco:

 • Rozwiązuje problem, przez który część widżetów, folderów i ikon na ekranie początkowym mogła być pomniejszona.
 • Usuwa problem, w wyniku którego przeciąganie widżetów na ekranie początkowym mogło usuwać aplikacje z folderów.
 • Naprawia problem, w wyniku którego aplikacja Mail mogła wysyłać niektóre wiadomości email przy użyciu niewłaściwego aliasu.
 • Usuwa problem, który mógł uniemożliwiać wyświetlanie informacji o regionie, z którego pochodzi połączenie przychodzące.
 • Naprawia problem, przez który użycie funkcji Zoom ekranu oraz kodu alfanumerycznego blokady mogło na niektórych urządzeniach powodować nakładanie przycisku połączenia alarmowego na pole wprowadzania tekstu (na zablokowanym ekranie).
 • Usuwa problem, który mógł sporadycznie uniemożliwiać części użytkowników pobieranie utworów i dodawanie ich do swojej biblioteki w widoku albumu lub playlisty.
 • Naprawia problem, przez który aplikacja Kalkulator mogła nie wyświetlać zer.
 • Usuwa problem, przez który po rozpoczęciu strumieniowania rozdzielczość wideo mogła być przez pewien czas obniżona.
 • Usuwa problem, w wyniku którego część użytkowników nie mogła skonfigurować Apple Watch członka rodziny.
 • Naprawia problem, który powodował wyświetlanie błędnych informacji na temat materiału obudowy Apple Watch w aplikacji Apple Watch.
 • Usuwa problem dotyczący aplikacji Pliki, przez który część dostawców usług w chmurze zarządzanych przez MDM mogła błędnie wyświetlać zawartość jako niedostępną.
 • Poprawia zgodność z bezprzewodowymi punktami dostępu Ubiquiti.

iOS 14.1 powinien być już dostępny u wszystkich użytkowników. W celu pobrania aktualizacji należy przejść do ustawień iPhone’a, następnie wybrać pozycję „Ogólne” i tapnąć na „Uaktualnienia”.