IOS 12 złamany - Publiczny Jailbreak dostępny do pobrania
IOS 12 złamany - Publiczny Jailbreak dostępny do pobrania

iOS 12 złamany – publiczny Jailbreak dostępny do pobrania

Wczorajszego dnia późnym wieczorem deweloper @Pwn20wnd udostępnił publiczny Jailbreak dla systemu IOS 12. Oznacza to, iż nowe oprogramowanie firmy z Cupertino zostało złamane.

Wielu użytkowników urządzeń z logiem nadgryzionego jabłka nie jest świadoma, że rzesza ludzi wciąż pracuje nad Jailbreakiem. Jedną z takich postaci jest znany hackowemu środowisku deweloper @Pwn20wnd. Wczorajszego dnia udało mu się dokonać, zdaniem wielu osób, zadania niemożliwego. Programista uzyskał pełen dostęp do oprogramowania urządzenia, tym samym dało mu to możliwość napisania sprawnie działającego jailbreaka.

UncOver jailbreak, bo tak nazywa się aplikacja udostępniona przez dewelopera, jailbreakuje urządzenia Apple pracujące na systemie operacyjnym iOS 12 do iOS 12.1.2. Oprogramowanie instaluje na naszym urządzeniu Cydię, dając tym samym dostęp do ogromnej bazy tweaków i ulepszeń dla wielu iUrządzeń. Niestety jest to jailbreak Semi-Untethred, co oznacza, że po każdym restarcie urządzenia ponownie musimy przejść proces jailbreaku, uruchamiając aplikację uncOver.

Oprogramowanie w tej chwili kompatybilne jest tylko z urządzeniami zaopatrzonymi w procesory od A8x do A11. Są to więc:

Na dodanie kolejnych urządzeń kompatybilnych z uncOver nie będziemy musieli długo czekać. Autor oprogramowania już teraz zapowiada zaktualizowanie aplikacji tak, by działała również z urządzeniami pracującymi na procesorach A7 (iPhone 5s, iPad Air, iPad mini 2, iPad mini 3) i A8 (iPhone 6/6 Plus, iPod touch 6G, iPad mini 4).

Niestety, wszystko w tej chwili jest w fazie testów. Dlatego też podczas samej instalacji bądź użytkowaniu oprogramowania, użytkownicy mogą spotkać się z wieloma błędami, a w najgorszym wypadku zbrickować swoje urządzenia. Z tego powodu instalacja testowej wersji oprogramowania zalecana jest tylko doświadczonym i świadomym użytkownikom. 

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Szykujcie się na kolejny „emejzing” – nowe iPhone’y też mają ładować bezprzewodowo inne urządzenia

Źródło: Pwn20wnd