Intel wiąże najbliższą przyszłość z układem Medfield - Tabletowo.pl

Intel wiąże najbliższą przyszłość z układem Medfield

Tabletowo.pl Intel wiąże najbliższą przyszłość z układem Medfield Nowości

Intel, koncern znany wszystkim z produkowanych przez siebie procesorów, które znaleźć możemy w wielu nowoczesnych komputerach osobistych i laptopach, podzielił się szczegółami na temat swojego najnowszego projektu o nazwie Medfield. Jest to najnowszy, reklamowany jako wyjątkowo wydajny i energooszczędny, procesor, który już wkrótce stanie się mózgiem telefonów komórkowych i tabletów internetowych.

Intel zaprezentował zasilany przez Medfield tablet działający w oparciu o najnowszą odsłonę systemu Android 4.0 Ice Cream Sandwich. Według dziennikarzy, był on tak cienki i lekki jak iPad 2 oraz „zauważalnie przyjemniejszy” w porównaniu do tabletów z Android 3.0 Honeycomb z procesorami ARM w środku. Co więcej, wiele dobrego zostało powiedziane o czasie pracy na baterii urządzeń z jednostką Medfield w środku. Dzięki procesowi wytwarzania w technologii 32 nm, będzie on pozwalał na większą oszczędność energii niż 40 nm i 45 nm produkty konkurencji.

Medfield bez wątpienia budzi zainteresowanie i nadzieję na powiew świeżości na rynku zdominowanym przez procesory ARM. Stojące przed Intelem zadanie pokonania konkurencji jest o tyle trudniejsze, że ta nie śpi i już w przyszłym roku ma wprowadzić na rynek układy mniejsze i bardziej wydajne. Do tego czasu jednak, tablety i telefony z jednostkami Intela mogą zyskać popularność w gronie klientów, którzy cenią sobie niewielką grubość i kompaktowość zakupywanych urządzeń.

Co ciekawe, Intel pokazał również, jak, według niego, powinny wyglądać telefony i tablety wyposażone w jego nowe procesory. W sieci opublikowano zdjęcie smartfonu, który charakteryzuje się wyjątkowo eleganckim designem przywodzącym na myśl iPhone’a 4 i 4S. Oficjalnych informacji na temat koncepcji tabletu nie zdobyto, jednakże opisaliśmy ją nieco w tym wpisie.

Tabletowo.pl Intel wiąże najbliższą przyszłość z układem Medfield Nowości

via Electronista

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona