Prototyp tabletu z Medfield na zdjęciach. Intel z poparciem Google w sprawie tabletów z Androidem

W Stanach Zjednoczonych trwają obecnie dwa bardzo interesujące wydarzenia. W jednym czasie mamy do czynienia z konferencją Microsoftu – Build oraz Intela – Intel Developer Forum. Podczas pierwszego z wymienionych wydarzeń został pokazany Windows 8 w bardzo początkowej wersji (dla deweloperów), natomiast podczas drugiego Intel zaprezentował prototyp tabletu pracującego w oparciu o Androida Honeycomb, którego jednostką centralną jest Medfield.

Medfield to nic innego jak procesor przeznaczony do użytku w urządzeniach mobilnych (smartfonach i tabletach). Wykonany jest w 32 nm procesie technologicznym, a jeśli chodzi o jego możliwości – ma być bardziej wydajny i energooszczędny niż Moorestown.

Co więcej, poza pokazaniem publiczności prototypowego tabletu, o którym wspomniałam wyżej, Intel ogłosił partnerstwo z Google. Na scenie pojawił się Andy Rubin, który potwierdził, że wszystkie kolejne wersje systemu operacyjnego Android będą optymalizowane pod urządzenia z procesorami Intela.

Poniżej znajdziecie krótkie wideo z IDF oraz zdjęcia przedstawiające prototypowy tablet Intela.

źródło, źródło

Komentarze

  • Draganblz

    No to to mi si podoba,coraz większy wybór. Ale to było do przewidzenia,skoro Windows 8 dostał support arm to i x86 było naturalną koleją rzeczy dla Androida. Dla nas ,potencjalnych nabywców to tylko lepiej,większy wybór itp. ;)
    Co raz ciekawiej…

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona