Instagram - Powtórka 2021

Zobacz Powtórkę z 2021 roku na swoim Instagramie

Jeśli w mijającym roku lubiliśmy udostępniać relacje na Instagramie, to teraz aplikacja wybierze 10 z nich i zaproponuje opublikowanie. „Powtórka” może być później udostępniona w formie przyjemnego podsumowania 2021 roku.

Powtórka 2021 już na Instagramie

Grudzień jest miesiącem wszelkiej maści podsumowań. Niedawno Spotify podzieliło się z użytkownikami serwisu personalizowanymi zestawieniami, ukazującymi jak często słuchaliśmy muzyki i którzy wykonawcy byli dla nas w 2021 roku najważniejsi. Z podobnymi pomysłami ruszają także inne usługi, w tym Instagram.

Jeśli uruchomimy aplikację Instagrama, to w górnej części ekranu, pod wierszem ze Stories, powinniśmy mieć widoczne zaproszenie do obejrzenia własnej Powtórki z 2021 roku. Będzie się ona składać z wybranych relacji, które udostępniliśmy w ostatnich miesiącach.

Mamy możliwość przejrzenia 10 plansz, po czym aplikacja zaproponuje nam udostępnienie ich. Jeśli się zgodzimy, zostaniemy przeniesieni do ekranu edycji, w którym usuniemy poszczególne relacje lub dodamy z archiwum te, które oryginalnie nie pojawiły się w zestawieniu. Oczywiście można też dodawać dodatkowe filtry, wzbogacać relacje o naklejki i podpisy. Mamy pełną dowolność.

Jak przekazał Instagram, opcja udostępnienia Powtórki będzie otwarta tylko przez kilka tygodni, aż do Nowego Roku.

Wydaje się, że nie możemy liczyć na inne formy podsumowania 2021 roku na Instagramie. Jeszcze rok temu dość popularne było korzystanie z pobocznych aplikacji do publikowania kolażu dziewięciu zdjęć o największej liczbie polubień. Jeśli chcemy zobaczyć podobną siatkę zdjęć w tym roku, będziemy musieli zastosować podobny wybieg i teraz.