instagram
(źródło: pixabay)

Instagram w końcu zrobił porządek ze znacznikami

Facebook ogłosił nowości, które pozwolą użytkownikom Instagrama walczyć z nękaniem, spamem i nieodpowiednimi komentarzami.

Porządek ze znacznikami

Wiele osób doświadczyło na Instagramie problemu z oznaczaniem ich przez obce konta, często w postach nastawionych na spam. Przyznam, że sam kilkanaście razy musiałem usuwać dodany znacznik, co było dość irytujące. Na szczęście, twórcy serwisu wreszcie zdecydowali się wyeliminować ten problem.

(fot. Instagram)

W aplikacji pojawiły się nowe ustawienia prywatności. Teraz możemy wybrać, kto będzie miał zezwolenie na oznaczanie nas w postach, komentarzach i relacjach. Dostępne są trzy opcje: wszyscy, obserwowane osoby i nikt. Niewielka zmiana, ale z pewnością pozytywnie wpływająca na komfort korzystania z Instagrama.

Nowy sposób zarządzania komentarzami

Kolejna nowość powinna spodobać się szczególnie użytkownikom, którzy mają popularniejsze konta. Nie trzeba już pojedynczo usuwać wszystkich niechcianych komentarzy. Instagram umożliwia zaznaczenie do 25 komentarzy, które zostaną zbiorczo usunięte.

(fot. Instagram)

Ponadto, można zbiorczo blokować lub ograniczać konta, z którymi nie chcemy mieć interakcji. Tutaj również mamy do czynienia z opcją skierowaną raczej dla osób z dużą liczbą obserwujących. Oczywiście zarówno ze zbiorczego usuwania komentarzy, jak i blokowania kilku kont jednocześnie może skorzystać każdy użytkownik.

Nagroda dla najlepszego komentarza

Instagram podkreśla, że oprócz usuwania negatywnych komentarzy, postanowił zapewnić użytkownikom łatwy sposób na zachęcanie do pozytywnych interakcji. W związku z tym, niebawem mają rozpocząć się testy nowej funkcji, która pozwoli na wyróżnienie najlepszego komentarza.

(fot. Instagram)

Przypięty komentarz będzie zawsze widoczny na samej górze. Dodatkowo, użytkownik będzie mógł wybrać kilka najlepszych komentarzy przy każdym zdjęciu lub filmie.

Wybrane zmiany już są wprowadzane w aplikacji

Nowości przeznaczone są zarówno dla Instagrama w wersji na Androida, jak i wydania dostępnego na urządzeniach działających pod kontrolą iOS. Należy zaznaczyć, że nie wszystkie przedstawione zmiany od razu trafią do aplikacji. Instagram zdecydował się bowiem na ich stopniowe dodawanie.

Większość osób powinna mieć już dostęp do nowych ustawień znaczników. Znajdują się one w ustawieniach aplikacji w sekcji Prywatność. Natomiast zbiorcze usuwanie komentarzy i blokowanie kont pojawi się u wszystkich w ciągu najbliższych tygodni. Najdłużej poczekamy na opcję przypinania komentarzy – obecnie jest ona w fazie testów.

Polecamy również:

Instagram Lite został uśmiercony, ale ma powrócić

źródło: Instagram