instagram
(fot. Tabletowo.pl)

Instagram Lite – pokazujemy, jak zainstalować aplikację w Polsce

Znacznie lżejsza wersja aplikacji Instagram, nazwana po prostu Instagram Lite, nie jest oficjalnie dostępna dla polskich użytkowników. Na szczęście, można sobie poradzić wykonując kilka prostych kroków.

Facebook odchudza kolejną aplikację

Aplikacje należące do imperium Marka Zuckerberga, takie jak Facebook, Messenger czy Instagram, mogą pochwalić się milionami pobrań z Google Play i App Store. Trzeba przyznać, że obecnie, po wielu aktualizacjach, prezentują one akceptowalną jakość, ale wciąż one jedną poważną wadę – są dość ociężałe i skutecznie wysysają kolejne procenty z poziomu naładowania akumulatora w smartfonie.

Instagram Lite
(fot. Tabletowo.pl)

Co więcej, w przypadku starszych urządzeń lub najtańszych smartfonów mogą nie oferować odpowiedniego komfortu korzystania lub nawet mogą mieć negatywny wpływ na pracę całego systemu operacyjnego. Z pomocą przychodzą tutaj ich lżejsze wersje, posiadające przydomek „Lite” – np. Facebook Lite.

Od dłuższego czasu dostępna jest również lżejsza wersja Instagrama. Co więcej, jak oficjalnie ogłosił Facebook, dziś zadebiutowała ona w 170 nowych krajach. Imponujący wynik, ale niestety Polska nie znalazła się na liście. Wciąż musimy korzystać ze standardowej aplikacji lub wersji dostępnej przez przeglądarkę internetową, aczkolwiek druga metoda nie należy do zbyt wygodnych.

Instagram Lite w Polsce – jak zdobyć aplikację na Androidzie?

Mimo wprowadzenia Instagram Lite w 170 nowych krajach, w polskim Google Play wciąż jej nie znajdziemy. Na szczęście, można sobie poradzić z tym problemem. Ponadto, nie wymaga to wykonywanie zbyt skomplikowanych czynności.

W celu zdobycia Instagram Lite wystarczy tylko pobrać plik APK, a następnie zainstalować go na smartfonie. Niewykluczone, że w ustawieniach urządzenia wymagane będzie włączenie opcji instalowania oprogramowanie z zewnętrznych źródeł. Tak, to już wszystko.

Instagram Lite
(fot. Tabletowo.pl)

Teraz pozostaje tylko uruchomić aplikację Instagram Lite i zalogować się na swoje konto. Bez obaw, mimo braku oficjalnej dostępności w Polsce, nie pojawiają się tutaj żadne problemy. Dodatkowo, aplikacja dostępna jest w języku polskim.

Uwagę zwraca przede wszystkim jej rozmiar – należy pobrać plik APK mający zaledwie 2 MB. Aplikacja zapewnia dostęp do wszystkich najważniejszych funkcji, w tym także do opcji przeglądania Insta Stories, a także dodawania własnych relacji. Nie zabrakło również możliwości dodawania zdjęć wraz z filtrami.