Ciemności ogarniają Facebooka Lite

O pracach nad ciemnym motywem dla Facebooka wiadomo już od długiego czasu. Ich efekty może już testować wybrana grupa użytkowników aplikacji Facebook Lite.

Reklama

Facebook Lite to bardzo potrzebne narzędzie, które umożliwia przeglądanie treści dostępnych w tym najpopularniejszym serwisie społecznościowym użytkownikom, którzy nie dysponują szybkim dostępem do internetu oraz tym, których smartfony swoje lata świetności mają już dawno za sobą. Lżejsza wersja aplikacji Facebooka spodobała się również tym, którzy nie są narażeni na wymienione ograniczenia, a po prostu szukali aplikacji z bardziej przejrzystym interfejsem. Obecnie użytkownicy Facebooka Lite,  jako pierwsi, otrzymali możliwość włączenia ciemnego motywu.

Stosowna opcja pojawiła się wybranym użytkownikom już w wersji aplikacji oznaczonej numerem 181, gdzie obecnie w Sklepie Google Play dostępna jest wersja 186. Należy zatem przyjąć, że program jest gotowy na włączenie ciemnego motywu już od jakiegoś czasu, a obecnie trwa nadawanie stosownych uprawnień kolejnym grupom użytkowników. Nie ma zatem konieczności podejmowania specjalnych działań celem otrzymania tej funkcji – wystarczy pamiętać o regularnym aktualizowaniu aplikacji i uzbroić się w cierpliwość.

Reklama

Ciemny motyw – istotna zaleta czy chwilowa moda?

Od momentu, gdy poszczególne aplikacje, a później całe interfejsy systemowe zaoferowały możliwość zmiany kolorystyki na ciemną, posiadacze smartfonów podzielili się na dwie grupy – zwolenników tej zmiany oraz sceptyków. Pierwsi podkreślają, że ciemniejsze interfejsy są mniej męczące dla oczu użytkownika, często bardziej przejrzyste, a w przypadku urządzeń wyposażonych w ekrany w technologii AMOLED i OLED pomagają również ograniczyć zużycie energii przez wyświetlacz.

Z kolei sceptycy podkreślają, że jaśniejsze motywy są bardziej kolorowe, przez co atrakcyjniejsze wizualnie. Mówią również o tym, że przejście na ciemny interfejs to jedynie chwilowa moda, która przeminie równie szybko, jak się pojawiła.

Ja również należę do tej grupy, która włączała ciemny motyw wszędzie tam, gdzie ten się pojawia. Obecnie podchodzę do tego z nieco mniejszym entuzjazmem i korzystam z niego tylko tam, gdzie bardziej trafia w moje gusta niż jasny, jednak niezależnie od poglądów – zawsze dobrze jest mieć wybór.

Najnowsza wersja aplikacji Facebook Lite dostępna jest do pobrania ze Sklepu Google Play.

Źródło: Android Police