Idzie nowe: 10-calowe tablety HTC i Della oraz 7-calowy HP

Reklama

Każdy producent chcący liczyć się na tabletowym rynku stawia sobie za punkt honoru posiadanie w swoim portfolio różnorodnych tabletów tak, by zadowolić wszystkie grupy potencjalnych użytkowników. Zaraz po prezentacji HTC Flyer stwierdziliście, że tajwański koncern na pewno jeszcze w tym roku wyprodukuje większą jego wersję – podobnie z Dellem. HP z kolei wyda mniejszą wersję TouchPada.

Do sieci przeciekł wewnętrzny dokument jednego z amerykańskich sklepów, który dokładnie ukazuje plany kilku producentów na najbliższe kilka miesięcy. Wśród nich, jak już wspomniałam, są trzy interesujące nowości – dwie 10-calowe: HTC i Dell oraz jedna 7-calowa: HP.

Reklama

10-calowy tablet HTC ma pracować w oparciu o Androida Honeycomb, a rynkową premierę będzie miał w czerwcu bieżącego roku. Cena modelu nie jest znana, zostanie ustalona w niedalekiej przyszłości. Ciekawe jakie parametry techniczne zaoferuje… Ale na ten temat nie ma co gdybać, poczekajmy jeszcze trochę na jakieś oficjalne informacje w tej sprawie lub chociaż bardziej szczegółowe przecieki.

Następny w kolejności to 10-calowy tablet Della. Ale o ile opisywane wyżej urządzenie wzbudziło w nas jakiekolwiek zaskoczenie (choć i tak spodziewaliśmy się tego), tak Dell już wielokrotnie dawał znać, że szykuje większą wersję Streak. Mają być tablety zarówno z Androidem, jak i Windowsem – ale jak widać na grafice, w czerwcu do sprzedaży trafi tablet z Androidem Honeycomb w cenie 499 dolarów.

I na koniec najmniejszy z nowych tabletów – 7-calowy HP. Dotychczas znaliśmy jedynie model TouchPad i raczej nie spodziewaliśmy się niczego więcej. A tu proszę. Tablet ten będzie pracował pod kontrolą systemu WebOS, co nikogo nie powinno zdziwić. Cena na razie nie została ustalona, bo urządzenie ma trafić do sprzedaży dopiero we wrześniu.

Z grafiki możemy się dowiedzieć również że:
– 17 marca do sprzedaży trafi u tego sprzedawcy 10-calowy tablet Motoroli, będący pierwszym 10-calowym tabletem z Androidem Honeycomb w cenie 649 dolarów. Nie ma wątpliwości, że chodzi o Motorolę Xoom,
– 27 marca: BlackBerry PlayBook za 499$, 599$ lub 699$ w zależności od pojemności HDD,
– pod koniec marca: 7-calowy tablet Della z Androidem 2.2 Froyo w cenie 449 dolarów. Tym razem Dell Streak 7.
– kwiecień: 7-calowy tablet Acera, będący pierwszym tabletem z Androidem 2.3 Gingerbread; cena: 399 dolarów. Zapewne mowa o Acer Iconia Tab A100,
– czerwiec: 10-calowy tablet Toshiby za 499 dolarów – tu mowa o bezimiennym modelu.

Powyższe informacje o nowych tabletach potwierdza jeszcze jedna grafika:

źródło

Reklama