Bolt uruchamia elektryczne hulajnogi w Lublinie. Personel medyczny jeździ bez opłat

Boisz się kontaktu z ludźmi podczas przemieszczania się chodnikami w dobie koronawirusa? Wymijaj ich elektryczną hulajnogą, co się będziesz. Jeśli mieszkasz w Lublinie, jedną z opcji jest wynajem sprzętu od Bolta.

Bolt ogłosił wczoraj, że do listy 28 miast, w których można wypożyczyć elektryczną hulajnogę z logo firmy, dopisano Lublin. Lokalizację najbliższego jednośladu znajdziemy w aplikacji Bolta, dostępnej dla systemów Android i iOS.

Pracownicy służby zdrowia jeżdżą bezpłatnie

Jeśli należysz do personelu szpitala, laboratorium czy jakiejkolwiek innej placówki medycznej, za wynajem hulajnogi nie zapłacisz ani grosza, o ile miejsce pracy zgłosiło Cię jako osobę uprawnioną do tego rodzaju przejazdów. Szpitale, laboratoria i inne placówki medyczne w Lublinie zainteresowane bezpłatnymi przejazdami dla swoich pracowników, proszone są o kontakt: [email protected].

Innych obowiązuje standardowy cennik Bolta, a więc:

  • 2 zł za odblokowanie hulajnogi
  • 0,60 zł za minutę jazdy

Po zakończonym przejeździe, pojazd należy zaparkować w bezpiecznym miejscu, najlepiej w pobliżu stojaka na rowery lub w obszarze zaznaczonym na mapie w aplikacji.

Usprawnienia przydatne na początek

Jeśli jesteśmy zatroskani o to, czy przemieszczanie się wypożyczaną hulajnogą elektryczną jest higieniczne, Bolt przypomina, że pojazdy są regularnie dezynfekowane. Rzecz jasna zaleca się używanie rękawiczek podczas jazdy. Samo wypożyczenie jednośladu odbywa się bezdotykowo.

Użytkownicy, którzy pierwszy raz korzystają z hulajnóg mogą uruchomić w aplikacji Tryb początkujący, który obniży maksymalną prędkość jazdy do 15 km/h (z normalnych 25 km/h) i zapewni płynne przyspieszenie. Tryb można uruchomić w każdej chwili, chcąc poczuć się pewniej podczas codziennego przemieszczania się.

Bolt nie jest pierwszą firmą, która oferuje wypożyczenie hulajnóg elektrycznych w Lublinie. Uruchomienie tej usługi stanowi konkurencję dla blinkee.city, w którym odblokowanie hulajnogi jest co prawda droższe (2,50 zł), ale za minutę jazdy zapłacimy 0,49 zł.

Bolt Food startuje w Warszawie w najlepszym możliwym momencie

źródło: Bolt, informacja prasowa