Taxify prezentuje nowe logo i zmienia nazwę. Od teraz to Bolt

Aplikacja Taxify, konkurencyjna dla rozpoznawalnego Ubera, zrywa z dotychczasową nazwą i prezentuje nowy styl identyfikacji wizualnej. Ma to pomóc w kojarzeniu firmy z przejazdami samochodami elektrycznymi.

Reklama

Taxify to produkt z Estonii, obecny aktualnie w ponad 30 krajach na świecie, w tym w Polsce. Do naszego kraju aplikacja trafiła w roku 2016. Za jej pomocą można nie tylko zamówić przejazd, ale także wypożyczyć motorower lub hulajnogę.

Reklama

Apka zmienia nazwę na Bolt, co ma swoje głębsze znaczenie, a przynajmniej tak twierdzi Markus Viling, założyciel i prezes firmy:

„Biorąc pod uwagę ambicję do rozwiązywania problemów transportowych na szerszą skalę, chcemy, aby nazwa naszej marki odzwierciedlała jej przyszłość, a nie przeszłość. Nowa nazwa, Bolt, oznacza szybkość i łatwe przemieszczanie się – dokładnie takie powinno być poruszanie się po mieście, czy to samochodem, czy hulajnogą, czy podczas korzystania z transportu publicznego. Bolt oznacza w języku angielskim piorun, co podkreśla również nasze przekonanie o tym, że przyszłość transportu będzie elektryczna.”

Aplikacja będzie zaktualizowana, ale początkowo ikona programu pozostanie niezmieniona, żeby nie wprowadzać niepotrzebnego zamieszania.

Ciekawe, czy nowa nazwa aplikacji, otwarcie nawiązująca do elektryczności oznacza, że Bolt z czasem przerzuci się kompletnie na świadczenie usług transportowych wyłącznie za pomocą aut elektrycznych.

W Polsce Bolt (Taxify) działa przynajmniej w dziewięciu miastach: Bydgoszczy, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Poznaniu, Trójmieście, Warszawie, Wrocławiu i Łodzi. Na całym świecie ma ponad 25 milionów użytkowników.

 

źródło: wirtualnemedia.pl