Huawei Y3 III i Y5 III z procesorami MediaTek MT6737 i Androidem 6.0 Marshmallow | Tabletowo.pl

Huawei Y3 III i Y5 III z procesorami MediaTek MT6737 i Androidem 6.0 Marshmallow

Dołącz do dyskusji 0

Huawei działa na wielu, różnych „frontach”, co przy bardzo rozbudowanym portfolio i dzięki odpowiedniemu marketingowi sprawia, że klienci nie kojarzą go jako „Chińczyka”, a raczej jako globalną i godną zaufania markę. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie dbano o osoby z mniej zasobnym portfelem. One także znajdą coś dla siebie w ofercie tego producenta. W dodatku wkrótce dostaną do wyboru również modele Y3 III i Y5 III, na temat których „wypłynęły” już pierwsze szczegóły.

Cały czas trzeba pamiętać, że linia, oznaczona literką Y jest przeznaczona dla mniej zamożnych oraz mniej wymagających użytkowników, którzy od smartfona wymagają przede wszystkim podstawowej funkcjonalności i działania na „przyzwoitym” poziomie. Dlatego po następcach Y3 II i Y5 II nie powinniśmy spodziewać się nie-wiadomo-czego, a jedynie lekkiego upgrade’u.

Jak donosi Roland Quandt, Huawei Y3 III i Y5 III zostaną wyposażone w czterordzeniowe procesory MediaTek MT6737 1,3 GHz z układem graficznym Mali-T720 (do Polski na pewno nie trafi wersja z MediaTekiem MT6580) i będą działać pod kontrolą systemu operacyjnego Android 6.0 Marshmallow. Dla porównania, Y3 II i Y5 II napędza czterordzeniowy MediaTek MT6735 1,3 GHz z Mali-T720, a pracą całości w ich przypadku zarządza Android 5.1 Lollipop (bez perspektywy na aktualizację).

To dopiero pierwsze informacje na temat Y3 III i Y5 III. Do premiery smartfonów pozostało zapewne jeszcze co najmniej kilka miesięcy – Y3 II i Y5 II zadebiutowały bowiem w połowie kwietnia 2016 roku. Możliwe, że po drodze pojawią się jeszcze jakieś przecieki na ich temat, które przynajmniej zasugerują, czego więcej możemy się spodziewać po nadchodzących budżetowcach Huawei.

*Na grafice wyróżniającej Huawei Y3 II (pod linkiem znajdziecie jego recenzję)

Źródło: @rquandt

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona