Huawei Watch Fit smartwatch
Huawei Watch Fit (źródło: @Sudhanshu1414)

Oto nowy smartwatch Huawei Watch Fit. W tej cenie będzie łakomym kąskiem

Huawei świetnie sobie radzi w segmencie wearables. Jego smartwatche cieszą się dużą popularnością wśród klientów (również w Polsce), bowiem oferują atrakcyjny stosunek ceny do możliwości. Podobnie będzie także w przypadku nadchodzącego Huawei Watch Fit.

Wszystkie, dotychczas wypuszczone na rynek smartwatche marki Huawei, należały do serii Watch GT. Rodzina ta ma już kilku przedstawicieli, ale wkrótce będzie musiała podzielić się miejscem w ofercie z nową linią produktową, której zapowiedzią jest nadchodzący Huawei Watch Fit.

Specyfikacja Huawei Watch Fit

Smartwatch zaoferuje swoim właścicielom nie okrągły, jak smart-zegarki z serii Watch GT, tylko prostokątny wyświetlacz AMOLED o przekątnej aż 1,64 cala. Rozdzielczość ekranu ma natomiast wynosić 456×280 pikseli.

Na załączonych w niniejszym artykule nie widać, czy rogi mają kąt prosty, czy są zaokrąglone, ale można podejrzewać, że prawdziwy okaże się ten drugi scenariusz.

Nadchodzący smartwatch marki Huawei zaoferuje również pulsometr, przyspieszeniomierz, barometr, czujnik światła, a także moduł GPS. Obecność tego ostatniego z pewnością doceni wielu użytkowników.

Ponadto, jak przystało na smartwatch, nie zabraknie też śledzenia aktywności fizycznej (m.in. chodzenia, biegania, pływania, jazdy na rowerze w domu i na świeżym powietrzu) oraz funkcji ciągłego pomiaru pulsu i monitorowania snu. Ponadto nowy smart-zegarek Huawei zaoferuje sprawdzanie poziomu stresu i ćwiczenia oddechowe.

Huawei Watch Fit smartwatch
Huawei Watch Fit (źródło: @Sudhanshu1414)

Obudowa nowego smartwatcha marki Huawei ma być odporna na napór wody o ciśnieniu do 5 ATM. Klienci będą mogli wybierać spośród czterech wersji kolorystycznych.

Nadchodzący smartwatch ma pracować na pojedynczym ładowaniu do 10 dni, aczkolwiek przy włączonym śledzeniu lokalizacji czas ten zapewne będzie znacznie krótszy. Urządzenie ma współpracować ze smartfonami z Androidem (5.0+) i iOS (9.0+).

Cena Huawei Watch Fit

Według nieoficjalnych informacji, smartwatch zadebiutuje już we wrześniu, a jego cena w Europie zostanie ustalona na 119 euro, co przy obecnym kursie jest równowartością ~530 złotych.

W pudełku z urządzeniem ma się znaleźć podstawka ładująca, kabel i krótka instrukcja użytkowania.

Bardzo możliwe, że Huawei Watch Fit zostanie zaprezentowany wraz ze smartfonami Huawei Mate 40 i Mate 40 Pro oraz procesorem HiSilicon Kirin 1000.