Nadciągają ciemne chmury nad graniem w chmurze. GeForce Now traci kolejne duże gry

O GeForce Now jest ostatnio u nas na Tabletowo całkiem głośno. Na początku lutego NVIDIA ogłosiła oficjalny start swojej usługi do grania w chmurze, nieco później CD Projekt RED zapowiedziało, że Cyberpunk 2077 w dniu premiery trafi na GeForce Now a dziś opublikowałem swoje wrażenia z użytkowania GeForce Now na smartfonie. Niestety, bywają też mniej pozytywne newsy na temat usługi streamingowej NVIDII – pora na właśnie takie.

Reklama

Bethesda niestety poszła w ślady Activision i usunęła prawie wszystkie swoje gry z GeForce Now. To dość spory cios dla usługi grania w chmurze NVIDII, bo przez to straciliśmy dostęp do takich gier, jak The Elder Scrolls: Skyrim, Wolfenstein 2, Doom czy The Elder Scrolls Online.

Reklama

W szczególności ubolewam nad dwoma ostatnimi tytułami, bo w nie właśnie grałem poprzez GeForce Now – niestety, muszę je teraz pobrać na swój własny dysk twardy.

Jedyna gra Bethesdy, która ostała się w GeForce Now, to Wolfenstein: Youngblood – prawdopodobnie jest to spowodowane tym, że jest to jedyny tytuł Bethesdy, który wspiera Ray Tracing NVIDII i czym był po premierze reklamowany.

Wolfenstein: Youngblood – stracone pokolenie (recenzja)

W przypadku Activision oficjalnym powodem wycofania gier tego wydawcy był brak porozumienia w sprawie umowy pomiędzy wydawcą a firmą NVIDIA. Co jednak ważne, NVIDIA ogłosiła, że pracuje nad powrotem gier Activision do swojej usługi grania w chmurze.

Jeśli zaś chodzi o Bethesdę, to tutaj na razie brak oficjalnego stanowiska wydawcy, ale spekuluje się o tym, że firma ta pracuje nad własną usługą streamigu gier – ja jednak bardziej skłaniałbym się do tego, że Bethesda ma po prostu podpisaną umowę z Google Stadia.

Zbliża się premiera Doom Eternal, który był dość mocno reklamowany jako jedna z większych gier, która pojawi się na Google Stadia w tym roku, więc jest szansa, że Bethesda musiała wycofać swoje gry ze względu na umowę z Google.

Destiny 2 na smartfonie, czyli jak sprawdza się GeForce Now na małym ekranie?

Korzystacie z GeForce Now? I czy wycofanie gier Bethesdy jest dla Was sporym ciosem?

Źródło: The Verge

  1. Pomyliłeś modele biznesowe, bo Google pracuje tutaj na Open Source (Vulkan i Debian) i takie numery nie przechodzą. Widzę, ze znasz bardzo dobrze metody swoich ulubieńców i nie projektuj ich na nielubiane przez ciebie Google/

   1. Czyli Google inwestuje setki MLN $ w to hobbystycznie, mają za dużo pieniędzy i tak w wolnym czasie się w to bawią, nie będą brać później za to pieniędzy (taki model biznesowy fajny) jak zabiorą cześć rynku, nie będą promować tego w swoim ekosystemie.. robią to z dobroci serca..

    Ja wiem że jest weekend i może jeszcze gorąca głowa ale..
    -nie Google nie ma monopolu na rynku wyszukiwarek,
    -na rynku Map,
    -na rynku reklamy w internecie,
    -na rynku E-mail,
    -na rynku wideo (YouTube),
    -na rynku Cloud (np. Apple ma u nich swoje iCloud na serwerach Google),
    -na rynku Smartphone (Android OS)..
    -wchodzi w rynek Muzyki, Płatności internetowych, Internet rzeczy.. teraz na rynek gier.. kto jak nie Google ma serwerownie rozsiane na całym świecie, moce przerobowe i pieniądze na inwestycje i na walkę cenową z każdym..

    To jakiś bogaty hobbysta bloger ten Google, organizacja non profit, mam pieniądze chce dzielić się nimi ze światem..

    Cieszę się że „jesteś amatorem jasnowidzem” i wiesz co lubię a co nie, ale jednak pomyłka, oceniajmy fakty z punktu biznesowego, a nie wyimaginowane lubię nie lubię..

    Google ma czas, pieniądze, specjalistów i może jechać na ZERO jakiś biznes, tak było z YouTube (tak YouTube było nierentowne długi okres czasu), mogli sobie na to pozwolić, bo mają dywersyfikację produktów/pieniędzy i mogą inwestować, mało kto ma taki luz.

    1. Bzdury i brednie piszesz. Bogatszymi firmami od Google są Apple, Amazon i Microsoft. Ich monopol ci nie przeszkadza? Spróbuj może te twoje mądrości odnieść do usług tych wymienionych korporacji i wtedy dokonaj porównania?

     1. Naucz się czytać ze zrozumieniem? Jeśli brak argumentów rozumiem to, przerosło cię i zagoniony w kozi róg wyskakujesz z absurdalnym porównanie o wartości spółki.. gdzie i tak Google zjada GeForce..

      TYTUŁ newsa przeczytaj.. chodzi o firmę która zajmuje się grami online w chmurze, Google jest dla nich konkurencją, mam nadzieje że już wiesz o czym była rozmowa?
      Jak będzie mowa o tych wymienionych korporacjach W TYTULE NEWSA to napisze, teraz była o grach online..

      Czy rozmawialiśmy o największych firmach? Sprawdź Top 500:
      Apple ma taką usługę? WalMart, Sinopec, Fly Emirates, Food Care, Exxon, BP, Amazon, Toyota?? Nie.

      My rozmawialiśmy o nowej usłudze czyli gry online, zostałeś zgaszony, kurtyna.

     2. Widzę, że jesteś inteligentny inaczej. Wymieniłeś cały szereg usług Google oskarżając firmę o monopolistyczne praktyki i teraz twierdzisz, że rozmawiamy o grach online. Zastanów się dobrze, o czym chcesz rozmawiasz.

 1. Bethesda i Activision dali by se siana. Na siłę chcą na tym zarobić? Skoro ludzie mogli by grać w ich gry na smartfonach, tabletach czy komputerach bez Windowsa oraz słabych starych grzejnikach, to kupujących ich gry chyba by przybyło.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama