Uwierzycie? W 2020 roku Huawei sprzedał już w Polsce pół miliona urządzeń z HMS! Co dalej?

Stwierdzenie, że nikt nie kupuje smartfonów Huawei bez Usług Mobilnych Google (GMS) jest totalną bzdurą. Przedstawiciel producenta poinformował, że w 2020 roku w samej Polsce sprzedano już pół miliona urządzeń z Huawei Mobile Services. Jakie plany ma na przyszłość ta firma, co dalej zamierza robić?

Reklama

Wszyscy, nawet ci, którzy nie są na bieżąco z branżowymi doniesieniami, doskonale już wiedzą, w jakim położeniu aktualnie znajduje się Huawei. Trudno bowiem nie zauważyć, że najnowsze smartfony i tablety tego producenta już od dłuższego czasu nie oferują dostępu do aplikacji i Usług Mobilnych Google (GMS). Mimo to, w Polsce cieszą się całkiem sporą popularnością.

W 2020 roku Huawei sprzedał w Polsce pół miliona urządzeń z HMS

W czerwcu 2020 roku producent informował, że sprzedano już 100 tysięcy smartfonów z HMS. Dziś natomiast Wyborcza.biz przytacza słowa dyrektora zarządzającego Huawei CBG Polska – Jefferson Zhang ujawnił, że w ubiegłym roku liczba sprzedanych urządzeń z HMS sięgnęła pół miliona. Co więcej, jego zdaniem będzie nadal rosła.

Reklama

Jefferson Zhang poinformował również, że w 2020 roku Huawei osiągnął w Polsce dobre wyniki, a Polska nadal jest jednym z dziesięciu najważniejszych rynków w skali globalnej dla tego producenta. W kraju nad Wisłą świetnie sprzedają się bowiem wszystkie jej produkty, w tym laptopy, wearables, słuchawki i routery.

Huawei P40 MateBook Watch GT power bank

Jefferson Zhang zapewnił też, że Huawei nie zamierza odpuszczać smartfonowej części swojego biznesu w Polsce, co oznacza, że możemy się spodziewać rynkowej premiery kolejnych modeli, opartych na HMS. Platforma ta jest nieustannie rozwijana przez producenta, podobnie jak biblioteka aplikacji w sklepie AppGallery, który pełni taką samą funkcję jak Sklep Google Play na urządzeniach z Usługami Mobilnymi Google. Na tę chwilę jest w nim już ponad tysiąc polskich programów i w sumie ponad osiem tysięcy w języku polskim.

Chiński producent na tym jednak nie poprzestanie – jak zapowiada Jefferson Zhang, „kolejnym ważnym etapem będzie pojawienie się HarmonyOS, naszego własnego systemu operacyjnego, który zostanie wprowadzony na smartfony”. Szczegóły na jego temat firma ma udostępnić już „niedługo”.

sklep Huawei AppGallery store
AppGallery zastępuje Sklep Google Play na urządzeniach bez GMS (źródło: Huawei)

Jednocześnie producent zamierza rozwijać pozostałe kategorie urządzeń. Na oficjalnej stronie sklepu internetowego marki można zobaczyć zapowiedź nowego laptopa z serii MateBook D, a także słuchawek FreeBuds – ich premiera w Polsce planowana jest na 22 marca 2021 roku, czyli najbliższy poniedziałek.

   1. Oczywiście, że dla większości użytkowników to bez znaczenia. Nadal mało osób płaci smartfonem, popularne aplikacje są w appgallery. Więc czego chcieć więcej. Porządny sprzed bez gms

   2. Doświadczą doświadczą. Miron na komorkomanii niedawno opublikował tekst poświęcony właśnie temu, że doradca z Play wcisnął babeczce telefon Huawei z HMS. Tej Pani (jakaś strasza Pani) zależało najbardziej na tym by był to prosty smartfon. Oczywiście nie powiedziała mu, że zależy jej na usługach Google to ten jej doradził Huawei no i go wzięła. Natomiast jak przyszedł kurier z telefonem to się dowiedziała, że ten telefon nie ma Gmaila ani sklepu Play tylko autorskie rozwiązania Huawei no i ktoś tam z rodziny jej wyjaśnił o co chodzi i tą Pani nie odebrała tego telefonu tylko zwróciła. Bo dla niej prosty smartfon nie polegał na tym, że będzie pozbawiony Gmaila itd tylko na tym, że nie potrzebuję jakiegoś super procesora w nim 16 GB ram czy 15 aparatów z tyłu natomiast podstawowe funkcje typu Gmail, sklep Play musi mieć. Także widzisz. Nawet starsza Pani potrzebuje tych usług i doświadczy to na własnej skórze. Jest to zaledwie jeden przypadek a ile jest przypadków, w których ludzie zwracali takie telefony ponieważ się zawiedli? Także z tym, że nie doświadczą i nie zobaczą różnicy to się mylisz a już na pewno kiedy z danych usług korzystają od lat. Kiedy tych zabraknie to będzie lament i będzie że im kit wcisnęli.

    1. moim zdaniem to się nie klei, bo wygląda na świadomą użytkowniczkę świadomą swoich potrzeb a nadal daje sobie wciskać w salonie kit. I co przy kurierze doznała olśnienia i wypytała kuriera o specyfikacje i usługi telefonu z paczki, którą przyniósł?

     Poza tym ludzie korzystają od lat z googlowskich aplikacji przez to iż są preinstalowane. Jak będą mieli inne na huaweiach to zaczną z nich tak samo korzystać. Na natywnej apce Huawei wnuczek tej pani mógł bez problemu podpiąć konto gmail i nadal by odbierała swoje mejle jak zazwyczaj.

    2. Prosty telefon do dzwonienia i odbierania. Tak mówią takie Panie najczęściej. Więc czemu takiej nie dać huaweia, który w swojej cenie oferuje najwięcej pod wszystkimi innymi względami poza usługami google ?

 1. A czemu się dziwić? Przeciętny Kowalski lub Kowalska, to użytkownik który włączy Facebooka, zrobi zdjęcie, napisze na Messengerze, w porywach posłucha muzyki. Czego z tych rzeczy na Huaweiu nie zrobi?
  Dzisiaj już na samej bazie AppGallery gdyby nie bak kilku banków, to można powiedzieć, że biblioteka jest całkiem dobra i da się znaleźć potrzebne aplikacje lub ich zamienniki

  1. Do tego wystarczy telefon z przeglądarką. Huawei to idealny tel dla pań. Najważniejsze są media społecznościowe i zdjęcia, a to Huawei ma.

 2. Chwila. A pół miliona to dużo? Przecież to zaledwie 500 tysięcy sztuk wszystkich smartfonów jakie zostały zaprezentowane w 2020 roku. Modele z HMS stanowiły zapewne jakieś 90% wszystkich modeli zaprezentowanych w 2020 roku. Z GMS było pewnie kilka modeli. Więc 500 tysięcy sztuk sprzedanych z HMS to dużo? Moim zdaniem to baaaardzo ale to baaaaaardzo mało.

  1. Ma androida bez google. Firma google rozwija Androida, ale nie może go sprzedawać, bo sama skorzystała z otwartej licencji bez prawa do zarobku (czyli google to nie microsoft lub apple). Zarabiają na reklamach google i usługach jak dysk.

  2. Jak nie ma Androida? Przecież to ciągle jest Android, choć niektórzy wmawiają sami sobie, że to „trzeci system”.

 3. Dalej może być tylko lepiej. Nowe modele smartfonów z nowymi procesorami, nowe laptopy i nowy system operacyjny Harmony.

  Po roku używania P40 Lite uważam że warto było wejść w HMS. Mój następny smartfon będzie również oparty o ten ekosystem.

  Na światowym rynku jest miejsce na co najmniej 3 systemy mobilne. Dla nas konsumentów im więcej tym lepiej :)

  1. Tylko, że to nie jest żaden trzeci system. Nie wymyślili nic nowego, ani nic swojego,bo to nadal Android tyle, że z inną nakładką. ZTE też pracuje nad „swoim systemem” MyOS i to też będzie nakładka na Androida.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama