Huawei sprzedał już ponad 6 milionów P9. I wcale mnie to nie dziwi 20

Huawei sprzedał już ponad 6 milionów P9. I wcale mnie to nie dziwi

Seria P9 składa się z trzech smartfonów: najdroższego P9 Plus, najtańszego P9 Lite oraz środkowego – P9. Na temat Huawei P9 Plus w Polsce mówi się stosunkowo niewiele. Prym wiedzie tu P9 Lite, którego można w dobrej cenie kupić u operatorów nawet w najniższych abonamentach (teraz w zestawie z Color Band A1) oraz P9, który jest jednym z ciekawszych (bo tańszych niż pozostałe) flagowców. Nie ma się co dziwić zatem, że trafił już w ręce ponad sześciu milionów osób na całym świecie.

Jak zapewne wiecie, jakiś czas temu – tuż po premierze w Londynie – miałam okazję testować dla Was Huawei P9. Stwierdziłam wtedy, że jest to świetny smartfon, ale z kilkoma brakami i niewielkimi minusami – zresztą, zapraszam do pełnej recenzji. Podobnie jak ja myślą na jego temat klienci na całym świecie, skoro w jego posiadanie weszło już ponad 6 milionów osób.

Przypomnijmy, w ciągu pierwszych sześciu tygodni dostępności P9 i P9 Plus Huawei poinformował, że w ręce klientów trafiło ponad 2,6 miliona egzemplarzy. O ile jednak wtedy informacja dotyczyła P9 i P9 Plus, tak teraz Huawei nie wspomina o drugim z nich, co oznacza, że sześć milionów może dotyczyć wyłącznie P9.

Huawei na rynku smartfonów radzi sobie coraz lepiej. To chyba największy czarny koń wśród producentów – jeszcze kilka lat temu nic nie zapowiadało, by to właśnie Huawei szedł na szczyt i walczył o największe grono klientów z Samsungiem i Apple.

Macie lub mieliście jakiś smartfon Huawei? A może jesteście w posiadaniu Huawei P9 (lub P9 Lite / P9 Plus? Jak je oceniacie? Ja muszę przyznać, że ostatnio bacznie przyglądam się temu, co Huawei robi i jak się rozwija i trzymam kciuki, bo każdy kolejny prezentowany przez firmę produkt wygląda świetnie – zarówno pod względem wzornictwa, jak i parametrów. Tylko obawiam się, że właśnie dochodzimy do momentu, w którym Huawei zaczyna się cenić, co odbije się na wyższych cenach smartfonów…

Tymczasem zobaczymy, jaką liczbą sprzedanych egzemplarzy P9 Huawei pochwali się po zakończeniu 2016 roku. Mówi się, że liczba ta może przekroczyć 10 milionów.

źródło: GSMArena, PhoneRadar