Huawei się zreflektował? Kilka dwulatków otrzyma betę Oreo, w tym P9, Mate 8 oraz… Honor 8 | Tabletowo.pl

Huawei się zreflektował? Kilka dwulatków otrzyma betę Oreo, w tym P9, Mate 8 oraz… Honor 8

Dołącz do dyskusji 0

Dobrze wiemy, jak to jest z aktualizacjami systemu w obrębie smartfonów z zielonym robocikiem na pokładzie. Android Oreo pojawił się już ponad rok temu, a nadal zdecydowana większość urządzeń – również tych droższych i nowszych – pracuje na jednej z poprzedzających wersji. Nie wspominając już nawet o tym, że wielu producentów decyduje się na zwyczajne pozostawienie smartfona takim, jakim jest, nie aktualizując go, co nierzadko wiąże się z gorzkim przyjęciem przez użytkowników. Wygląda na to, że Huawei jednak ma honor, bo Androida Oreo otrzyma między innymi… Honor 8.

Temat aktualizacji Honora 8 to – w moim odczuciu – najgorętszy wariant tego, z czym mamy do czynienia w przypadku wielu smartfonów. Wystarczy zresztą zerknąć na same publikacje na Tabletowo – najpierw niemal pewne było to, że Honor 8 nie dostanie aktualizacji do Androida 8.0, niecałe dwa miesiące później otrzymanie Oreo stało się całkiem możliwe, wreszcie potwierdzono, że ósmy ósmego nie uświadczy, a ostatecznie okazało się, że Honor 8 dostanie wersję 8, ale EMUI. Zamieszania więcej, niż można sobie wyobrazić. Więc… co powiecie na kolejny plot twist? ;)

Recenzja Honora 8 – urządzenia, które mogę Wam polecić

Huawei Club poinformował, że pięć smartfonów producenta otrzyma wkrótce wersję beta Androida 8.0 Oreo. Warto w tym momencie zaznaczyć, że rozmawiamy o użytkownikach z Chin, niemniej na ogół jest tak, że jeżeli coś się dzieje, to obejmuje cały glob – a w razie czego jest bardzo łatwy fundament pod aktualizacje wszelakiego rodzaju. Jesteście ciekawi, jakie to smartfony?

  • Huawei Mate 8
  • Huawei P9
  • Honor 8
  • Honor Note 8 (jedyny, który nas nie interesuje ;))
  • Honor 6X

Cztery z tych smartfonów są dostępne w polskiej dystrybucji, jedynie Honor Note 8 jest modelem, którego raczej w kraju nad Wisłą nie uświadczycie. Mate 8, P9 i Honor 8 to dwulatki, które zdecydowanie lokowały się na flagowej półce producenta. W podobnym wieku jest Honor 6X – średniopółkowiec, którego w chwili obecnej można kupić za mniej więcej 700 złotych. Nie pozostaje nam zatem nic innego jak po prostu czekać, aż testy beta w Chinach przejdą wszystkie etapy formalne i mieć nadzieję, że zaraz potem Oreo zostanie wypuszczony na cały świat.

Ja jestem… zwyczajnie zaskoczony, a Wy?

źródło: XDA Developers

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona