Huawei ma specjalną aplikację do wyszukiwania aplikacji w sklepie z aplikacjami. Już tłumaczę

Nowe smartfony Huawei mają pewien spory minus: nie obsługują sklepu Google Play ani usług Google, co oznacza, że nie można „normalnie” pobrać sobie aplikacji na smartfon, a część z nich, nawet po udanej instalacji, nie działa jak trzeba. Dlatego powstał program Petal.

Huawei AppGallery się rozwija

Huawei AppGallery, jako swego rodzaju alternatywa dla sklepu Google Play, ma już w swych zasobach ponad 35 tysięcy aplikacji. Spośród nich prawie 1000 to programy typowo polskie. Oczywiście wśród nich nie ma kluczowych aplikacji Google, dlatego posiadacze nowych smartfonów i tabletów muszą polegać na tym, co znajdą w AppGallery i nieoficjalnych repozytoriach plików APK.

Zwłaszcza szperanie w sieci w poszukiwaniu odpowiednich programów jest męczące, bo nie mamy żadnej gwarancji ze strony Huawei, że zdobyte w ten sposób aplikacje będą sprawnie działać na naszym urządzeniu. Między innymi dlatego stworzono Petal.

Petal pomaga wyszukać aplikacje w sklepie AppGallery i poza nim

Aplikacja Petal dostępna jest w sklepie AppGallery. Jej zadanie jest jasne: pomagać w wyszukiwaniu i instalowaniu aplikacji na smartfonach i tabletach Huawei.

Firma zdaje sobie sprawę z tego, że nie zawsze przydatne apki znajdują się w samym AppGallery, dlatego wyszukiwarka Petal będzie wskazywać nie tylko sklep Huawei jako źródło programów – podpowie, skąd można je pobrać, jeśli nie będą dostępne w tym miejscu lub odeśle użytkownika do ich wersji webowych.

Wyszukiwarka bazuje na kodzie Qwant i Yandex, gdyż z oczywistych względów nie może polegać na wynikach z Google. Warto dać jej szansę, jeśli korzystamy z urządzenia opartego na HMS (Huawei Mobile Services).