Huawei nie zapomina – model P9 Lite (2016) otrzymuje nowsze poprawki zabezpieczeń

Najnowsze poprawki zabezpieczeń wbrew pozorom są bardzo ważne i dobrze je mieć. Zwykle wszystko zależy od producenta danego urządzenia, który to powinien udostępnić aktualizację. Nie zawsze jednak tak się dzieje. Na szczęście nie jest tak w przypadku Huawei, który właśnie wypuścił nowsze zabezpieczenia dla popularnego średniaka – P9 Lite (2016).

Już od kilku miesięcy Huawei na poważnie bierze się za uaktualnianie łatek zabezpieczeń na swoich urządzeniach, a przynajmniej na części z nich. Moja P9-tka regularnie, równo co miesiąc, otrzymuje aktualizacje. Niestety, tak samo jak w przypadku mojego prywatnego urządzenia, tak i na P9 Lite nie dostajemy najnowszych zabezpieczeń, bowiem najnowszy update wprowadza styczniowe poprawki.

Aktualizacja została oznaczona kodem VNS-L21C432B392, a jej waga wynosi 305 MB. Jedyna nowość to właśnie styczniowe poprawki zabezpieczeń. Przed rozpoczęciem instalowania update’u, producent zaleca wykonanie kopii zapasowej wszystkich ważnych danych, chociaż nie powinny zostać one usunięte w trakcie przeprowadzania procesu aktualizacji.

Pojawienie się aktualizacji na P9 Lite zwiastuje, że podobna trafi również na jego mocniejszego brata, czyli na eksflagowy model Huawei P9. Mi natomiast, jako właścicielowi tego urządzenia, pozostało jedynie czekać.

Styczniowe zabezpieczenia dostały również – według Waszych doniesień – urządzenia takie jak: Xiaomi Redmi 4X i Redmi Note 4, Honor 8 oraz Samsung Galaxy A5 2016.

POLECAMY RÓWNIEŻ:

https://www.tabletowo.pl/2016/06/06/test-recenzja-huawei-p9-lite/

Dzięki Mateusz za info!