P9-Cichego-3

Huawei nie zawodzi – Huawei P9 otrzymuje kolejną aktualizację z najnowszymi poprawkami zabezpieczeń

Huawei P9 nie jest najnowszym smartfonem, bowiem jest dostępny na rynku już od ponad dwóch lat. To jednak nie oznacza, że producent zapomniał o tym modelu. Flagowiec z 2016 roku regularnie otrzymuje aktualizacje systemowe, które przynoszą ze sobą nowsze zabezpieczenia. Tym razem udostępnione zostały lipcowe poprawki zabezpieczeń.

Najnowsza aktualizacja została oznaczona numerem EVA-L19C432B399, a jej waga wynosi 161 MB. Lipcowe poprawki zabezpieczeń to jedyna nowość, jaką wypisano w changelogu. Innych zmian producent nie wylicza, a ja też żadnych nie zauważyłem. Przed rozpoczęciem instalowania aktualizacji zaleca się wykonanie kopii zapasowej wszystkich ważnych danych, chociaż nie powinny zostać one usunięte w trakcie przeprowadzania procesu.

Reklama

Przy okazji chciałbym się odnieść do jeszcze jednej informacji. Otóż jak wiemy, aplikacja Firmware Finder na Honorze 8 odnajduje paczkę aktualizacyjną, która wprowadza Androida Oreo. To oczywiście oznacza, że smartfon ten powinien otrzymać nowszą wersję Zielonego Robocika. Biorąc pod uwagę, że Huawei P9 jest bliźniaczym modelem, to wydaje się, że również takowe uaktualnienie mógłby dostać. Niestety, na razie aplikacja Firmware Finder nie znajduje u mnie żadnej paczki aktualizacyjnej.

https://www.tabletowo.pl/2018/07/27/android-oreo-dla-honor-8-nieoficjalnie/

Ciekawi mnie, czy Huawei P9 również otrzyma Androida Oreo. Ma on nieco lepszy procesor, ale o 1 GB mniej pamięci RAM. No nic, pozostaje tylko czekać, bowiem i tak robimy to już bardzo długo, więc kilka kolejnych tygodni nie powinno nikomu zrobić różnicy.

Polecamy również:

https://www.tabletowo.pl/2018/07/28/huawei-p10-w-2018-roku-czy-wciaz-warto-go-kupic/

Źródło: własne