Huawei P8 Lite 2017

Tego się nie spodziewaliśmy – Huawei prezentuje model… P8 Lite 2017

Huawei P8 Lite to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych smartfonów tej marki. Zdążył nawet doczekać się równie udanego i cieszącego się podobnym zainteresowaniem następcy – P9 Lite. Chińczycy postanowili jednak ponownie go „odświeżyć” i zaprezentowali model… P8 Lite 2017.

W sumie nikt nie zna motywów, jakimi kierował się Huawei, nazywając tak, a nie inaczej ten smartfon. Pod względem designu przypomina on bowiem raczej Honora 8 i to z nim – przynajmniej moim zdaniem – powinni go „powiązać”. Cóż, najwyraźniej jednak zdecydowano się „ugrać” jak najwięcej, dzięki pozytywnym skojarzeniom z P8 Lite.

Choć w sumie niepotrzebnie, ponieważ P8 Lite 2017 bez problemu obroniłby się sam. Zarówno jego wygląd, jak i specyfikacja nie pozostawiają złudzeń, że mamy tu do czynienia z porządną propozycją ze średniej półki. Również cena jest więcej niż atrakcyjna – ustalono ją bowiem na 239 euro, czyli równowartość ~1050 złotych.

Huawei P8 Lite wyposażono m.in. w 5,2-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości Full HD (1080×1920), ośmiordzeniowy procesor Kirin 655 2,1 GHz z układem graficznym Mali-T830, 3GB RAM, 16GB pamięci wewnętrznej (+microSD) oraz aparaty: 12 Mpix na tyle z diodą doświetlającą oraz 8 Mpix na przodzie.

Smartfon oferuje także czytnik linii papilarnych i Dual SIM. Huawei P8 Lite pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 7.0 Nougat z nakładką EMUI 5.0 i zasilany jest przez akumulator o pojemności 3000 mAh. W sprzedaży, która rozpocznie się (przynajmniej w Niemczech) pod koniec stycznia, dostępny będzie biały, czarny i złoty wariant kolorystyczny.

Źródło: mobiFlip przez gsmManiaK