Huawei P8 i P8 Lite dostaną Androida 6.0 Marshmallow i to jeszcze w tym kwartale

P8 Lite to jeden z najlepiej sprzedających się modeli Huawei. Ogromne grono użytkowników i fakt, że jest to (słabszy, bo słabszy, ale) wariant flagowego P8 niejako „zmusza” producenta do zapewnienia mu aktualizacji do nowszych wersji systemu operacyjnego.

Chociaż nie da się zaprzeczyć, że (bezpiecznie założę) przynajmniej połowa posiadaczy Huawei P8 Lite nie jest zainteresowana tą kwestią i wystarczy im, żeby ich smartfon po prostu działał, to ta pozostała część bardzo czeka na aktualizacje.

W przypadku P8 Lite kwestia ta wygląda dość… zabawnie. Najpierw – pod koniec września 2015 roku polski oddział Huawei ogłosił nabór testerów Androida 5.1 Lollipop dla obu przedstawicieli serii P8. Nieco później, bo w połowie października ubiegłego roku, okazało się, że Huawei udostępnił dla P8 Lite tę wersję systemu, ale… tylko dla amerykańskich użytkowników, których smartfony do tamtej pory pracowały w oparciu o Androida 4.4 KitKat. Co jednak najśmieszniejsze, każdy, kto chciał dokonać upgrade’u oprogramowania, musiał zrobić to własnoręcznie, bowiem producent nie „puścił” go poprzez OTA.

Reszta użytkowników na całym świecie została zmuszona cierpliwie czekać na Androida 5.1 Lollipop. Teraz okazuje się, że… jednak się go nie doczeka. Wiadomo o tym, ponieważ polski oddział Huawei napisał na swoim profilu na Facebooku, że prace nad tą wersją systemu operacyjnego zostały porzucone na rzecz dopracowania Androida 6.0 Marshmallow, który – według zapewnień – ma zostać udostępniony jeszcze w tym kwartale.

Źródło: Huawei Mobile Poland na Facebooku, XDA-Developers