Ważne

Huawei zachęca posiadaczy P8 i P8 lite do testowania Androida 5.1

Aktualizacja oprogramowania w naszych androidowych urządzeniach to bardzo drażliwy temat. Wielu producentów szybko zapomina o swoich „starych” modelach, najczęściej nie wypuszczając dla nich żadnych update’ów i tym samym pozostawiając ich posiadaczy z preinstalowaną fabrycznie wersją softu.

Na szczęście jest to uogólnienie, bo nie każdy producent tak postępuje. Oczywiście żaden sprzęt nie może liczyć na wieczne wsparcie, ale użytkownicy czują się milej, gdy ich sprzęt choć raz dostanie nową odsłonę oprogramowania.

Huawei poszedł o krok dalej – posiadacze modeli P8 i P8 lite, jeśli tylko chcą, mogą zapisywać się na beta testy Androida 5.1 (aktualna wersja na obu to 5.0), oczywiście z nakładką EMUI w wersji 3.1. Mechanizm jest bardzo prosty: wystarczy wysłać numer IMEI swojego smartona na adres e-mail [email protected]. Jak dodatkowo zachęca Huawei – Na najbardziej aktywnych testerów czekają niespodzianki. Jakie konkretnie? Jak sama nazwa wskazuje, są to niespodzianki, więc szczegółów brak.

Oczywiście jest w tej informacji drugie dno. Android w wersji 5.1 na pewno pojawi się dla P8 i P8 lite. Kiedy dokładnie, nie wiadomo, ale przynajmniej macie pewność, że Wasze smartfony zostaną zaktualizowane.

Źródło: Huawei Consumer Polska na Facebooku

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona