Huawei udostępnia Androida 10 dla flagowych smartfonów z serii Mate 20 oraz P30

Tegoroczna jesień jest wyjątkowo gorąca dla właścicieli topowych smartfonów Huawei. Po dwóch miesiącach testów stabilna wersja systemu Android 10 wraz z nową nakładką EMUI 10 debiutuje na rynku europejskim, w tym w Polsce. Trzy dni temu aktualizacja udostępniona została również na rynku chińskim oraz dla betatesterów. Teraz przyszedł czas na urządzenia z wolnego rynku.

Aktualizacja systemu udostępniona została dla następujących modeli:

Update waży 4,47 GB i stopniowo będzie udostępniany w kanale OTA. W panelu Ustawień wybieramy System > Aktualizacje systemowe > Sprawdź aktualizacje. Jeżeli aktualizacja nie jest widoczna, możemy wymusić jej pojawienie się, korzystając z aplikacji systemowej Huawei HiCare: na pasku Szybkich usług dotykamy „Więcej” i na kolejnym ekranie ikonkę „Aktualizacja”. Update powinien  pojawić się od razu.

Oficjalny wykaz zmian obejmuje, poza wszystkimi poprawkami i nowymi funkcjami Androida 10, całkowicie nową nakładkę systemową EMUI 10.

Nowy interfejs użytkownika to przede wszystkim:

  • układ magazynu – układ wzorowany na czasopismach drukowanych,
  • schemat kolorów Morandi – bardziej komfortowy widok ekranu oparty o niezbyt intensywne odcienie szarości,
  • nowe animacje – nowe, dynamiczne efekty przejścia w różnych scenariuszach użytkowania.

Stabilna wersja nakładki EMUI 10 nadal nie oferuje nowej wersji Always on Display. Możliwe, że wymaga poprawek i pojawi się po dalszych testach. Usunięto również wymuszanie trybu ciemnego w aplikacjach niekompatybilnych. Oczywiście dostępny jest standardowy, pełny tryb ciemny, wprowadzony w Androidzie 10, dzięki któremu za pomocą jednego przycisku możemy zmienić wygląd wszystkich aplikacji z trybem ciemnym.

Aktualizacja przynosi przy okazji również szereg poprawek wydajności, w tym poprawę płynności i stabilności działania systemu podczas grania oraz zwiększenie szybkości kopiowania danych systemowych.

W kolejnych miesiącach wersje beta oraz pełne wersje systemu Android 10 udostępnianie będą stopniowo dla kolejnych modeli, w tym z serii Huawei Mate 10, P20, Honor 9X, Honor 10 i Honor 20.

Dajcie znać w komentarzach, czy też już dostaliście aktualizację do Androida 10 i EMUI 10 na swoich smartfonach z serii Huawei P30 lub Mate 20!

Źródło: własne, HuaweiCentral