Tyle najprawdopodobniej będzie kosztował Huawei P10 Plus w Polsce | Tabletowo.pl

Tyle najprawdopodobniej będzie kosztował Huawei P10 Plus w Polsce

Dołącz do dyskusji 0

Huawei P10 już dawno trafił do regularnej sprzedaży w Polsce. Nadal jednak czekamy, aż na sklepowych półkach pojawi się P10 Plus. W marcu producent potwierdził, że to się stanie, jednak nie podał informacji, kiedy dokładnie. I wciąż tego nie wiemy, ale za to właśnie poznaliśmy prawdopodobną cenę tego urządzenia.

Jeżeli informacje, jakie udało się uzyskać Redaktorowi serwisu źródłowego, się potwierdzą, to za P10 Plus przyjdzie klientom w Polsce zapłacić 3299 złotych. Trzeba też tu od razu nadmienić, że chodzi o wersję z 4GB RAM i 64GB pamięci wewnętrznej. To dość istotne, ponieważ producent w momencie premiery zapowiedział także wariant z 6GB RAM i 128GB przestrzenią na pliki użytkownika. Jednak my go w naszym kraju nie uświadczymy.

Cena na poziomie 3299 złotych może wydawać się wysoka, ale wypada w tym miejscu przypomnieć, że poprzednik, czyli P9 Plus, kosztował w Polsce „na start” 3199 złotych. Różnica wynosi więc tylko sto złotych. A to niewiele, jeżeli zdamy sobie sprawę, że w przypadku P9 i P10 jest to już 300 złotych (2399 versus 2699 złotych).

Ale czy warto dopłacać do Huawei P10 600 złotych i kupić P10 Plus? Oczywiście odpowiedzi na to pytanie będzie można udzielić dopiero wtedy, kiedy smartfon zostanie przez nas (a raczej przez Kasię) przetestowany. Na papierze wygląda to natomiast tak, że model z „Plusem” w nazwie ma większy wyświetlacz (5,5 cala vs 5,1 cala) o wyższej rozdzielczości (WQHD vs Full HD), aparat z jaśniejszą przysłoną (f/1.8 vs f/2.2) oraz pojemniejszy akumulator (3750 mAh vs 3200 mAh). Reszta specyfikacji pozostaje taka sama w obu przypadkach.

Źródło: gsmManiaK

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona