Huawei P10 dostaje nową aktualizację, która m.in. wprowadza obsługę VoWiFi | Tabletowo.pl

Huawei P10 dostaje nową aktualizację, która m.in. wprowadza obsługę VoWiFi

Dołącz do dyskusji 0

Temat bezpieczeństwa staje się coraz bardziej popularny. Z tego też powodu co miesiąc są wydawane najnowsze łatki zabezpieczeń dla urządzeń z systemem Android. Niestety, nie każdy producent sumiennie aktualizuje swoje produkty. Na szczęście Huawei zalicza się do grupy „tych dobrych”, którzy dbają o swoich klientów.

Co ciekawe, w przypadku Huawei P10 dzieje się dokładnie tak samo, jak z poprzednikiem, czyli Huawei P9. Zamiast udostępnić najnowsze łatki zabezpieczeń, producent dystrybuuje te z poprzedniego miesiąca. Jest to trochę dziwne, tym bardziej, że mamy tutaj do czynienia z ich (jeszcze) najnowszym flagowcem w portfolio.

Najnowsza aktualizacja została oznaczona kodem VTR-L29C432B180, a jej waga wynosi 610 MB. Wprowadza ona dwie nowości. Pierwszą z nich są grudniowe poprawki zabezpieczeń systemowych. Drugą natomiast jest obsługa VoWiFi. Dla przypomnienia – jest to funkcja, która pozwala na wykonywanie połączeń telefonicznych za pomocą łączności Wi-Fi. Przed rozpoczęciem instalowania update’u, producent zaleca wykonanie kopii zapasowej wszystkich ważnych danych, chociaż nie powinny zostać one usunięte w trakcie przeprowadzania procesu instalacji.

Można jednak założyć, że większość użytkowników Huawei P10 i P10 Plus, a zwłaszcza ci, którzy lubią grzebać w swoim smartfonie, zapewne ma już na swoich sprzętach Betę Androida Oreo, która właśnie dzisiaj wystartowała. Ja natomiast zastanawiam się, czy na to samo może liczyć również poprzednik, czyli Huawei P9.

POLECAMY RÓWNIEŻ:

WiFi Calling i VoLTE – co to jest i z czym się je?

Dzięki Mateusz za info!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona