Huawei w P10 i P10 Plus zastosuje wiele „inteligentnych” rozwiązań, m.in. Alexę od Amazon

Niemal wszystkie, debiutujące w 2017 roku flagowce, „naszpikowane” będą różnymi, inteligentnymi rozwiązaniami. Huawei nie chce pozostać pod tym względem w tyle i również planuje wyposażyć modele P10 i P10 Plus w „bajery”, które ułatwią użytkownikom życie.

Pierwszym z nich ma być Alexa, czyli asystentka głosowa Amazon. Co ciekawe, nie będzie to „premierowy” mariaż, ponieważ Huawei zapowiedział, że otrzymają ją wkrótce posiadacze Mate 9 (w ramach jednej z aktualizacji; na początku w Stanach Zjednoczonych).

Huawei P10 i P10 Plus będą też tzw. Daydream Ready, czyli kompatybilne z zaprezentowaną w zeszłym roku przez Google platformą Daydream. Jest ona ukierunkowana na wirtualną rzeczywistość, choć w bardziej „zaawansowanym” wydaniu. Jednak także w tym aspekcie ww. smartfony wyprzedzi Mate 9, który wkrótce otrzyma stosowny certyfikat.

Huawei zapowiedział także (tak, są to oficjalne informacje, podane przez Richarda Yu, Senior VP przedsiębiorstwa), że P10 i P10 Plus zostaną również wyposażone w sztuczną inteligencję. Jest to dość szerokie pojęcie, ale można się spodziewać, że w grę wchodzą rozwiązania, podobne do tych, jakie oferuje Honor Magic. Jest on bowiem m.in. w stanie na różne sposoby sprawdzić, czy ma go w ręce jego właściciel lub gdzie się on aktualnie znajduje – wówczas „podrzuca” mu (jego zdaniem) przydatne informacje.

Źródło: MyDrivers przez GizmoChina