smartfon Huawei P smart 2021 smartphone
Huawei P smart 2021 (źródło: Huawei)

Huawei P smart 2021 z modułem NFC debiutuje w Polsce w niskiej cenie

Nie spodziewamy się, żeby Huawei w 2021 roku zalał rynek nowymi smartfonami, bo z wiadomych względów ma ograniczone zasoby, jednak wcale nie oznacza to, że zamierza siedzieć bezczynnie. Wręcz przeciwnie – właśnie wprowadził do Polski nowy model Huawei P smart 2021 z NFC.

Reklama

W ujęciu ogólnym nie jest to nowy smartfon, ponieważ Huawei P smart 2021 pojawił się w Polsce na początku października 2020 roku. Dość nieoczekiwanie producent zdecydował się jednak wprowadzić do kraju nad Wisłą jego ulepszoną wersję, bo z modułem NFC. Co ciekawe, w niższej cenie na start niż w przypadku pierwowzoru!

Huawei P smart 2021 z NFC debiutuje w Polsce

W rozesłanej do mediów informacji prasowej Huawei jakoś szczególnie nie rozwodzi się nad modułem NFC, mimo że jest on największą (a właściwie) jedyną nowością w Huawei P smart 2021 z NFC.

Jego dodanie jest jednak istotną zmianą względem pierwowzoru, ponieważ użytkownicy będą mogli wykorzystać moduł NFC do szybkiego parowania urządzeń (na przykład smartfona z głośnikiem Bluetooth) oraz – co chyba nawet ważniejsze – płatności zbliżeniowych. Oczywiście nie Google Pay, gdyż Huawei P smart 2021 z NFC również bazuje na Huawei Mobile Services, ale IKO w PKO BP już tak, bowiem bank wykorzystuje technologię HCE.

smartfon Huawei P smart 2021 z NFC
źródło: Huawei

Teoretycznie mała zmiana wywołuje zatem w praktyce duży efekt – Huawei P smart 2021 z NFC może stać się ciekawą propozycją dla klientów, którzy powierzają swoje finanse PKO BP. Przy okazji warto przypomnieć, że swoją aplikację zintegrował z HMS również mBank, aczkolwiek ten bank w przypadku płatności zbliżeniowych bazuje już na Google Pay i nie wspiera HCE.

Co ciekawe, cena Huawei P smart 2021 z NFC została ustalona na zaskakująco atrakcyjnym poziomie – smartfon kosztuje w Polsce 699 złotych. Dla porównania, Huawei P smart 2021 bez NFC był sprzedawany na start za 899 złotych (teraz jest dostępny za 649 złotych).

Huawei P smart 2021 z NFC można już kupić m.in. w sklepie Media Expert (w kolorze zielonym lub czarnym).