„Huawei nie aktualizuje smartfonów”? P9 otrzymuje kolejne poprawki

Ciągle panuje przekonanie, że Huawei nie aktualizuje swoich smartfonów. Cóż, jeszcze kilkanaście-kilkadziesiąt miesięcy temu stwierdzenie to było całkowicie słuszne i trafne. Ale nie teraz. Chiński koncern mocno wziął się do roboty, co widać przede wszystkim po udostępnianiu kolejnych aktualizacji dla flagowego P9.

Huawei P9 debiutował na rynku z wersją oprogramowania oznaczoną numerem B130. Zaraz później, całkiem szybko, pojawiła się wersja B135, która akurat w moim przypadku była dość problemowa. Na kolejną aktualizację również nie musieliśmy długo czekać – wskoczyło B136. Nieco ponad miesiąc temu mieliśmy do czynienia z kolejnym nowym numerem – B166, a dziś znów informacje o nowej wersji oprogramowania.

Tym razem jest to B170. Aktualizacja, jak możemy przeczytać w changelogu, „usuwa kilka problemów, poprawiając komfort korzystania z urządzenia”. A jeśli chodzi o szczegóły, wiadomo jedynie, że usunięto problem, na skutek którego nie było dostępu do ekranu ustawień aplikacji Google Now Launcher, a także usunięto problem powodujący nieprawidłowe wyświetlanie elementów interfejsu użytkownika na niektórych ekranach.

Oczywiście to nie wszystkie zmiany, jakie wprowadzono. Odnoszę wrażenie, że jest to wyłącznie przykrywka dla wprowadzenia kolejnych usprawnień związanych z wydajnością i optymalizacją samego oprogramowania.

Zaktualizowaliście już swoje P9? Dajcie znać, czy widać różnicę.

źródło: xfunio