Huawei Nexus uwieczniony na nowych zdjęciach
Ważne

Huawei Nexus uwieczniony na nowych zdjęciach

Raz do roku Google organizuje konferencję, podczas której prezentuje oficjalnie nową wersję Androida oraz kolejnego Nexusa. W tym roku pojawią się aż dwa modele z tej znanej na całym świecie serii. Jednak jak to już bywa, w sieci przedpremierowo pojawiły się już zdjęcia obu urządzeń – teraz potwierdza się wygląd telefonu od Huawei. Poza tym warto wspomnieć, że będzie napędzany przez Snapdragona 810, a nie jak liczyło wiele osób, 820.

Niestety trudno jednoznacznie stwierdzić, z jakich materiałów zostanie wykonany Huawei Nexus – może to być tworzywo sztuczne lub aluminium. Z tyłu oczywiście ujrzymy logo produktu, aparat z podwójną diodą doświetlającą, a także skaner linii papilarnych, coraz częściej stosowany w smartfonach. Z kolei na froncie pojawią się głośniki stereo – dobra decyzja producenta.

Dzięki @OnLeaks dowiedzieliśmy się także, że nowy Nexus będzie napędzany przez Snapdragona 810 MSM8994 v2.1, a ilość pamięci operacyjnej wyniesie 3 GB. Jestem ciekaw, jak ten układ Qualcomma poradzi sobie w tym modelu. Oby Chińczycy zdołali obejść problemy z nadmiernym nagrzewaniem się, nie wpływając przy tym na jego wydajność.

Wracając do reszty specyfikacji, większa wersja Nexusa zaoferuje 5,7-calowy ekran QHD, USB typu C i baterię 3500 mAh, która powinna zapewnić zadowalający czas pracy. Natomiast całość będzie zarządzana przez Androida 6.0 Marshmallow.

Oprócz Nexusa od Huawei pojawi się również 5,2-calowy model produkcji LG. Zobaczymy, jak te smartfony będą się sprzedawać –  niewątpliwie kluczowa okaże się cena. Oficjalna premiera dopiero w listopadzie.

źródło: @OnLeaks (Twitter) przez Android Headlines; +TiesenFu (Google+) przez Android Police

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona